هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶

[ad id='39844']

هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶

عکس دختر های بی حجاب در عزاداری های ماه محرم و عکس هایی از بدحجابی در شب های ماه محرم ۹۶ که گویا فرصتی برای مدگرایی و سواستفاده از این عزاداری ها تبدیل شده است.

به خیابان که قدم می گذاریم این با به جای صدای رادیو یا موسیقی از اتومبیل های در حال حرکت آوای مداحی و نوحه به گوش می رسد. به هر جهت نگاه می کنیم پرچم یاحسین (ع) و یا ابالفضل (ع) دید گانمان را مزین می کند. غبار غم و ماتمی که این روزها به فضای کشور سایه انداخته است، از عشق و ارادت مردم کشورمان به امام حسین (ع) و خاندانش حکایت می کند و اما این یک طرف داستان است!


 

گویا فضای غمناک این روزها برای عده ای هرچند معدود و محدود بهانه ای شده که چشم و هم چشمی کنند و آخرین مدل لباس و آرایش خود را به نمایش بگذارند.

*به نام محرم

کافی است در این ایام سری به مراکز خرید شهر بزنید، به طور حتم جلوه لباس های مشکی فانتزی و پر زرق و برق دید گانمان را محو خود می کند انواع پوشاکی که با نام محرم است، ولی شایسته این ماه عزیز و صاحب آن از یک سو و ملت عزادار از دیگر سو نیست.

سمیرا ۲۷ ساله، کارمند در مورد سبک پوش و آرایش افراد در ایام سوگ حسینی می گوید: ترجیح می دهم در مورد این افراد قضاوت نکنم. البته نمی شود منکر این مسئله شد که نوع پوشش برخی از افراد در این ایام ناخواسته تأکید می کنم ناخواسته بی احترامی به ساحت مقدس امام حسین (ع) به حساب می آید.

حجت الاسلام حمیدرضا رحمانی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از اهداف والای امام حسین (ع) می داند و می گوید: حضرت امام حسین (ع) برای برپایی این نهضت دست به قیام زد و به شهادت رسید. در واقع امر به معروف و نهی از منکر یکی از اهداف آن حضرت بود، پس به هیچ عنوان پذیرفته نیست که بگوییم هرکسی می تواند با هر شکل و ظاهری در مراسم سوگ ایشان شرکت کند.

 

*مراسم عروسی یا مجلس عزاداری؟!!

سبک پوشش و نحوه آرایش برخی از افراد سبب شده که عده ای نیز در این میان احساس معذب بودن را داشته باشند و در نتیجه بنا به اعتقادات خود به ناچار ترجیح بدهند که در این ایام در خیابان ها و دسته های عزاداری حضور کمتری پیدا کرده و در خلوت به عزاداری بپردازند.

محسن ۲۹ ساله، کارمند، نوع پوشش و سبک ظاهر برخی از افراد در این مراسم را به دوراز شأن این روزها می داند و می گوید: همه ساله با آغاز محرم و حرکت دسته های عزاداری در خیابان های شهر عده ای در بین سوگواران حسینی دیده می شوند که گویا مراسم سوگ حسینی را با جشن عروسی اشتباه گرفته اند. در نتیجه ترجیح می دهم حضور کمرنگ تری در مراسم و دسته های عزاداری پیدا کنم.

 

*درهای مجالس عزاداری به روی همه باز است اما…

چه خوب است هر فردی با هر نوع اعتقاد و سبک ظاهری حرمت این روزها و شب های محرم را بشناسد و به احترام سید و سالار شهیدان و سوگواران آن حضرت با ظاهری مناسب و در خور شأن این ایام در مراسم نوحه و عزا شرکت کنند.

 

حجت الاسلام حمیدرضا رحمانی، درباره حضور افراد بدحجاب در دسته ها و مجالس عزاداری و ایجاد ناراحتی برای بعضی از افراد می گوید: نمی شود درهای مجالس عزاداری را به روی این گونه افراد بست و یا آن ها را بیرون کرد، بلکه می توان با زبان نرم این افراد را امر به معروف و نهی از منکر کرد که به صورتی در مراسم سیدالشهدا حضور پیدا کنند که منجر به منزوی و یا معذب کردن عزاداران دیگر نشوند.

*فرصتی برای ارتباط با اهل بیت (ع)

جوانان و مردم ما به اهل بیت و امام حسین (ع) ارادت خاصی دارند. شرکت در دسته جات عزاداری و برپایی مراسم در حسینیه ها و تکایا با حفظ شئونات اسلامی و اجتماعی یکی اهجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶ راه هایی است که ارتباط معنوی جوانان با مسائل اسلامی را تقویت می کند.

 

هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶ هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶ هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶ هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶ هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶۹۶

[ad id='39844']

1 دیدگاه دربارهٔ «هجوم دختران بی حجاب ساپورت پوش به عزاداری محرم ۹۶»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *