همه چیز درباره مورگان فریمن ستاره سیاه هالیوودی

[ad id='39844']

[quote arrow=”yes”]مورگان فریمن در سال ۲۰۱۶ با سخنانی که در مورد شریک تجاری اش، لوری مک کریری، در یک کنفرانس کاری که هر دو نیز در آن حضور داشتند همه را حیرت زده کرد. وی زمانی که در مورد تاسیس کمپانی فیلم سازی خود با نام رولیشنز انترتینمنت صحبت می کرد گفت که مک کریری لباسی بسیار باز به تن داشته است.[/quote]

 

 

۱- داستان عجیب و غریب و غم انگیز نوه خوانده اش

برای سال های متوالی گفته می شد که فریمن با نوه خوانده اش، ادنا هاینس، رابطه داشته است، دختری که بعدها و در آگوست ۲۰۱۵ با ضربات چاقوی نامزدش به قتل رسید. به گفته یکی از رسانه ها وی رابطه خود را با نوه همسر سابقش، ژانت برادشاو، را از زمانی که هاینس یک نوجوان بود آغاز کرده است. هاینس نه تنها این ادعاها را رد کرد بلکه اعلام نمود چنین ادعاهای مضحکی برای او و خانواده اش زجرآور هستند. فریمن نیز در پیامی کلی این ادعاها را به طور کلی رد کرد. این ادعاها در زمان برگزاری دادگاه قتل هاینس نیز پیش کشیده شد و وکیل هاینس در دادگاه اعلام کرد که هاینس خود به داشتن رابطه جنسی نامناسب با فریمن نزد او اعتراف کرده است.

۲- فریمن مردی دارای افکار جنیست زده اما نه ضد زن

مورگان فریمن در سال ۲۰۱۶ با سخنانی که در مورد شریک تجاری اش، لوری مک کریری، در یک کنفرانس کاری که هر دو نیز در آن حضور داشتند همه را حیرت زده کرد. وی زمانی که در مورد تاسیس کمپانی فیلم سازی خود با نام رولیشنز انترتینمنت صحبت می کرد گفت که مک کریری لباسی بسیار باز به تن داشته است.

وقتی که مستول جلسه سعی کرد فضا را عوض کند فریمن ادامه داد که مک کریری نمی خواسته که به عنوان یک چهره زیبا شناخته شود و می خواسته چهره ای جدی به خود بگیرد اما باید بداند که نمی تواند با داشتن لباسی کوتاه به این هدف برسد. وی بعدأ تایید کرد که صحبت های او ضد جنسیتی بوده اما ضد زن نبوده است که به سختی می توان منظور او را درک کرد. وی بعدها در مصاحبه ای اعلام کرد که در مورد این اظهارات او بزرگنمایی شده و وی تنها می خواسته در مورد اولین آشنایی خود با مک کریری توضیح دهد.

۳- یک تصادف، یک شایعه و یک توافق بی سر و صدا

در سال ۲۰۰۸، مورگان فریمن که سوار بر خودرو شخصی بود در بیرون از چارلستون با یک زن به نام دماریس می یر تصادف کرد. فریمن کنترل خودرو را از دست داده و از جاده خارج شد و ماشین او چندین بار زیر و رو شد. در نتیجه این تصادف بازو و آرنج فریمن شکسته و به شانه او نیز آسیب وارد شد به ویژه آسیب به عصب های دست چپش که به فلج شدن موقت بخشی از آن منتهی شد. می یر نیز دچار شکستگی مچ دست چپ و کتف راست، ترکی در شانه راست و چندین مورد شکاف و کبودی شد. وی در ابتدا با این ادعا که فریمن در هنگام تصادف مست بوده از او شکایت کرد اما در نهایت با او به توافقی بیرون از دادگاه دست یافت. بعدها شایعاتی در مورد رابطه این دو به گوش رسید، دورانی که فریمن متاهل بود اما می یر این اتهامات را رد کرده و اعلام کرد که تنها دوست بوده اند.

 

۴- زمانبندی همه چیز است

چند روز بعد از تصادفی که به آن اشاره شد، فریمن تایید کرد که او و همسرش، مایرنا کولی لی پس از ۲۴ سال زندگی مشترک در حال جدا شدن از هم هستند. اگر چه وکیل فریمن ادعا کرد که این دو از دسامبر ۲۰۰۷ جدا از هم زندگی می کرده اند اما شایعات در مورد خیانت او به همسرش همچنان وجود داشته و همه رابطه فریمن با می یر را عامل جدایی او از همسرش می دانستند هر چند هر یک از طرفین این ادعا را به طور کلی رد کرده اند.

برخی ادعاها نیز این گونه بود که فریمن با یکی از دوستان همسر خود رابطه داشته است. وقتی سروصدای طلاق این دو فروکش کرد، مفاد و شرایط توافق آن ها مسکوت ماند هر چند گفته می شد که همسرش مبلغ سرسام آور ۴۰۰ میلیون دلار از فریمن بابت جدایی دریافت کرده است.

 

۵- داستان عجیب فریمن و فرزندانش

فریمن در مصاحبه ای در مورد پدرش چنین گفت:” من نمی خواستم که مانند او بزرگ شوم. باید مبارزه می کردم که این اتفاق رخ ندهد”. فریمن بارها گفته که او با دو فرزند اولش رابطه ای نداشته و آن ها را ترک کرده است. در مورد بزرگ ترین فرزندش، آلفونسو، فریمن گفته است که تا سن ۱۹ سالگی هیچ رابطه ای با او نداشته است زیرا فریمن بعد از خبردار شدن از بارداری مادر بچه، شهر را ترک کرده است. وی یک بار دیگر نیز در شرایطی مشابه این عمل را تکرار کرد و بعد از اطلاع از بارداری همسرش او و فرزندش را رها کرد. بعدها وی به یک دختر از همسر اولش و یک فرزند خوانده اشاره کرده و آن ها را ۴ فرزند خود نامید.

۶- ماجرای سیلی به تریسی مورگان

تریسی مورگان که کمدین نسبتاً مشهوری است ادعا کرده بود که یک بار هنگام صرف شام، فریمن به صورت او سیلی زده است. هر چند فریمن این مسئله را تقریباً رد کرد اما مورگان بر آن تاکید دوباره داشت. البته مورگان ادعا کرد که می دانسته این سیلی در اثر عشق فریمن به او بوده و آن را مایه مباهات خود می داند. اما به نظر می رسد که فریمن در عبور از خطوط رفتار محترمانه ید طولایی دارد.

۷- دیدگاه های نژادی جالب فریمن

مورگان فریمن به خاطر اظهارنظرهای واضح سیاسی خود شناخته می شود. در واقع او در مورد مسایلی مانند بدرفتاری پلیس، رسانه ها، قانونی سازی مصرف ماریجوانا و دیگر موارد صحبت های جنجالی کرده است. برای مثال وی در مورد ایده ماه تاریخ سیاهان گفته که این ایده بسیار خنده دارد است زیرا تاریخ سیاهان تاریخ آمریکاست و نباید آن را تنها به یک ماه کاهش داد. وی همچنین گفته که تنها راه برای از بین بردن نژادپرستی صحبت نکردن در مورد آن است. فریمن در این باره چنین گفته است:” من می خواهم از این که شما را مردی سفید پوست بنامم دست بکشم.

و از تو می خواهم از این که مرا مردی سیاه پوست بنامی دست برداری”. وی در صحبت با مایک والاس چنین گفت:” تو مرا با نام مورگان فریمن می شناسی. تو نخواهی گفت من این مرد سفید پوست مایک والاس را می شناسم. می فهمی چه می گویم؟”. این صحبت های واکنش های بسیاری را در پی داشته و برخی اظهارات او را بسیار ایده آل گرایانه و پوچ تلقی کردند. وی یک بار دیگر نیز زمانی که ادعا کرد نژاد هیچ نقشی در توزیع ثروت نداشته و به نظر او صحبت کردن در مورد مسایل نژادی و ارتباط آن ها با نابرابری اقتصادی این مسئله را بدتر می کند خبرساز شد.

 

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *