نقد بررسی فیلم Space Jam: A New Legacy

[ad id='39844']

[quote]انیمیشن هرج و مرج فضایی ۲ منحصراً مبتنی بر فناوری شکل گرفته است، پر از جلوه های ویژه که به نظر می‌رسد ما به طور موثر داخل یک بازی ویدیویی هستیم و چندین جهان بزرگ از شخصیت ها و خصوصیات آن‌ها برای ما ایجاد می‌کند.[/quote]

در طول فیلم واضح است که جیمز یک بازیگر حرفه ای نیست. در طول روایت فیلم لبرون جیمز و پسرش Dom در جدالی جدید خود را در تیم های مقابل می‌بینند. اما نکته مهمی که وجود دارد چون رابطه پدر و پسر با روند شخصیت‌پردازی خوبی شکل نمی‌گیرد این تقابل هم به هیچ وجه سرگرم کننده و هیجان انگیز به تصویر کشیده نمی‌شود.

در نهایت با نسخه انیمیشن جیمز که با Bugs Bunny خوشحال روبرو می‌شود، همه چیز ادامه پیدا می‌کند؛ جایی که آنها از جهانی به جهانی دیگر در سروری از شرکت برادران وارنر برای به کار گیری چندین بازیکن دیگر می‌روند. ما شخصیت ها را در بسیاری از مکان های دیگر می‌بینیم که نباید باشند، خواه این مکان باشد، یا در هالیوود قدیم همچون فیلم های سیاه و سفید.

Space Jam: A New Legacy خیلی در رابطه با برنده بازی و جریان مسابقه ای که در فیلم شکل می‌گیرد کاری ندارد، اینکه چه کسی برنده خواهد شد و یا اینکه چگونه آنها برنده خواهند شد مطرح نیست؛ بلکه در مورد رابطه این پدر و پسر است و اینکه زمینه های نفوذ در فناوری و صحنه بازی‌های کامپیوتری به خودی خود جالب توجه است.

درفیلم هرج و مرج فضایی ۲ به جای مایکل جوردن، بسکتبالیست بزرگ در قلب داستان، لبرون جیمز است. او دو پسر خود را تحت فشار قرار داده است تا بالرهای جدی شوند، اما پسر کوچک، Dom  بیشتر علاقه مند به تبدیل شدن به یک طراح بازی ویدیویی است.

این مسئله یک گره کوچک را بین آنها ایجاد کرده است، تاحدی که همسر لبرون را به ستوه آورده است. لبرون در تلاش برای اندکی پیوند دادن، از Dom دعوت می‌کند تا وی را در ملاقات بزرگی که با مدیران شرکت برادران وارنر دارد همراهی کند. این استودیو می‌خواهد برخی از ایده های هم افزایی را برای وی به نمایش بگذارد.

چیزی که هیچ کس نمی‌فهمد این است که یک نیروی مخرب سخت در تلاش است که محبوبیت را به معروفیت و دیده شدن خودش بچرخاند. یک الگوریتم رایانه ای به نام Al G. Rhythm  کلیه دارایی های معنوی WB را مدیریت می‌کند. ناراضی از اینکه لبرون مفاهیمی را که به آن رسیده رد می‌کند. آل Dom را می‌رباید و او را به عرصه دیجیتال a la Tron می‌برد. لبرون نیز برای نجات پسرش وارد آن می‌شود. تنها راه برای برگرداندن پسر خودش، شکست دادن آل در یک بازی بسکتبال مجازی است.

بزرگترین شوخی در Space Jam: A New Legacy این است که همه چیز در درون سرور برادران وارنر اتفاق می افتد. به این معنی که شخصیت ها هر ظاهری را می‌توانند داشته باشند؛ از ایلزا لوند در کازابلانکا، تا بتمن و سوپرمن. ارجاع به فیلم ها و برنامه های تلویزیونی دیگر قسمت اصلی این فیلم است.

در A New Legacy کاملاً واضح است که خود آدم خوار شرکتی را که بیش از حد در سرگرم کردن و آنچه پیرامون مفهوم سرگرم کردن شیوع پیدا کرده است را تمسخر میکند.

دنباله فیلم Space Jam به کارگردانی مالکوم دی لی ریتم و تمپوی انیمیشن خود را با پاتوس های لایو اکشن ترکیب می‌کند. درگیری پدر و پسر در همان ابتدا به جریان می‌افتد، سپس لبرون وقتی به دنیای Looney Tunes می‌رود کارتون می‌شود. پس از مدت کوتاهی در آنجا، باگ ها و باند، از جمله لولا بانی ، وارد عرصه دیجیتال می‌شوند.

جیمز ثابت می‌کند که در سینما نمی‌تواند کاریزما زیادی داشته باشد.  Space Jamانگشت خود را روی ورزش خاصی گذاشته است. میلیون ها کودک عاشق بسکتبال هستند و به دنبال بازیکنان ستاره مانند لبرون جیمز.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *