عملکرد ضعیف تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک ۲۰۲۱

[ad id='39844']

[quote]رشته پرامید ایرانیان برای کسب مدال در مسابقات المپیک توکیو با دو شکست کار خود را آغاز کرددر چارچوب نهمین روز بازی‌های المپیک توکیو و در رشته کشتی فرنگی، دو نفر از ورزشکاران ایرانی با عملکردی ناامیدکننده کار خود را در این رقابت‌ها آغاز کردند..[/quote]

 

در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در نخستین مسابقه خود به مصاف رقیبی از ارمنستان رفت و با شکست از تشک خارج شد. رقیب ارمنی نجاتی هم در دور بعدی شکست خورد و در نتیجه علیرضا نجاتی از دور رقابت‌ها کنار رفت. این در حالیست که نجاتی در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ توانسته بود به مدال برنز دست یابد و پیش‌بینی می‌شد کار سختی در مقابل رقیب نه چندان نام‌آشنای ارمنی نداشته باشد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم هم امین میرزازاده نماینده ایران در المپیک توکیو بود که در نخستین مبارزه خود موفق شد با نتیجه ۶-۰ فرنگی کار اهل کره جنوبی را از پیش رو بردارد. این کشتی‌گیر سنگین وزن اما در دور دوم با نتیجه قاطع ۸-۰ مغلوب لوپز، کشتی‌گیر قدرتمند کوبایی شد. با این حساب میرزازاده هم باید امیدوار باشد که رقیب کوبایی او به فینال برسد تا در جدول شانس مجدد، بتواند برای کسب مدال برنز تلاش کند.

در ادامه روز نخست بازی‌های کشتی فرنگی، دیگر ورزشکاران ایرانی هم رقبای خود را شناختند. بر این اساس محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم باید در دور نخست به مصاف حریفی از الجزایر برود و در صورت پیروزی در دور بعدی با برنده مبارزه کشتی گیرانی از بلغارستان و ترکیه رقابت کند.

در وزن ۷۷ کیلوگرم هم محمدعلی گرایی در نخستین مبارزه خود با پنافلورس کوبایی رو به رو خواهد شد و در صورت شکست این رقیب، در دومین مبارزه باید با برنده مصاف کشتی‌گیرانی از کرواسی و بلغارستان دیدار کند.

محمدبنا سرمربی کهنه‌کار کشتی فرنگی، همچنان مسئولیت هدایت کشتی‌گیران ایرانی را بر عهده دارد.

از دیگر رقابت‌های کاروان ایران در روز نهم بازی‌های المپیک، تیم ملی والیبال از ساعت ۱۵:۱۰ به وقت تهران در دیداری فوق‌العاده مهم و سرنوشت ساز به مصاف تیم ملی ژاپن میزبان خواهند رفت.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *