درمان‌های خانگی برای از بین بردن پرش پلک چشم

[ad id='39844']

[quote]پرش پلک از محسوس بودن تا آزاردهنده بودن تغییر می‌کند. تیک چشمی معمولاً در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شود، اما ممکن است پس از چند ساعت، چند روز یا بیشتر مجدد تکرار شود.[/quote]

۱. کمپرس گرم

کمپرس گرم، عضلات چشم را به خوبی آرام و در نهایت، حرکات ناخواسته پلک‌ها را متوقف می‌کند، حوله یا دستمالی را در آب گرم فرو کنید پس از فشردن آن، آن را بر روی پلک چشم قرار دهید، تا زمانی که گرما از بین می‌رود این فرآیند را ۵-۶ بار در روز تکرار کنید.

۲. موز

یکی از شایع‌ترین علل شل شدن پلک چشم، کمبود پتاسیم است. موز را به طور مرتب مصرف کنید، زیرا مقدار زیادی پتاسیم را در بر می‌گیرد، که به غلبه بر برانگیختگی و پرش پلک کمک می‌کند.

۳. تکنیک آبرسانی

اسپری کردن، جایگزین آب گرم می‌تواند به حل مسئله پلک‌ها کمک کند مژه‌های خود را با آب گرم بشویید تا آرامش پیدا کنید.

۴. کلسیم

کلسیم، عنصر مهمی برای نگه داشتن اعصاب و سیستم عصبی سلامت است به منظور متوقف کردن پرش چشم، مواد غذایی غنی از کلسیم مانند:شیر، ماست، پنیر و آب پرتقال میل نمایید.

۵. منیزیم

منیزیم، به حفظ عضلات و عملکرد عضلانی نرمال کمک می‌کند و بنابراین یک درمان مؤثر برای درمان شوک چشم، مصرف مواد غذایی غنی از منیزیم، مانند آووکادو، دانه ها، لوبیا، آجیل، سبزی برگ و … است.

۶. گلاب

گلاب، لوسیون چشمی است، این پاک کننده، بی ضرر به عنوان یکی از راه حل‌های اصلی تحریک شدن پلک که آلودگی است، استفاده، و از گلاب، به عنوان قطره چشم برای تمیز کردن، تغذیه، و آرام کردن ماهیچه‌های چشم کمک گرفته می‌شود فقط یک پد پنبه را در گلاب، آغشته کرده و چشم‌ها را با آن بشویید.

۷. بخار

بخار، یکی دیگر از روش‌های خوب درمان چشم‌ها است، بخار حرکت عصبی را کاهش می‌دهد و تمام آلودگی را از منافذ پوست می‌شوید تمام کاری که باید انجام دهید اضافه کردن چند قطره اکالیپتوس در آب جوش است و به مدت ۱۰ دقیقه به طور منظم صورت خود را بخور دهید.

۸. خیار

یکی از بهترین راه‌ها برای تسکین عضلات چشم و آرامبخشی حرکت عصبی، خیار است چرا که دارای خواص ضد التهابی است، که به طور طبیعی عضلات چشم را ریلکس میکند، یک قطعه خیار خنک، بر روی چشم آسیب دیده نگه دارید تا زمانی که به دمای اتاق برسد.

۹. سیب زمینی

اثر خنک کننده سیب زمینی، ماهیچه‌های چشم را آرام می‌کند، در نتیجه، کمک خواهد کرد همه آنچه باید انجام دهید، این است که یک سیب زمینی کوچک را در برش‌های نازک بریده و این برش‌ها را روی چشم خود قرار دهید.

۱۰. ماساژ چشم

ماساژ مناطق اطراف (زیر و بالا) چشم، با کمک انگشت اشاره ماساژ، در نهایت باعث افزایش گردش خون و تقویت عضلات چشم خواهد شد این فرایند را حداقل برای ۳۰ ثانیه ۵-۶ بار در روز تکرار کنید.

۱۱. پلک زدن سخت

چشمک زدن، یک روش عالی برای درمان پرش پلک است، چشمانتان را ببندید و سپس آن‌ها را از حد معمول بازتر کنید این روش باعث افزایش رطوبت چشم‌ها می‌باشد. تکرار این روند، را تا زمانی که تولید اشک کنند، راه حلی ست که به پلک‌های شما کمک می‌کند.

۱۲. چشمک زدن سریع

چشمک زدن به سرعت نه تنها کمک می‌کند، تا آلودگی چشم را از بین ببرد، بلکه عضلات چشم را نیز روان و آرام می‌کند به سرعت و به مدت حدود ۲۰ ثانیه چشمک بزنید سپس یک استراحت کوچکی بگیرید، و روند را تکرار کنید.

۱۳. بستن نیمه پلک‌ها

بسته شدن پلک‌ها تا نیمه می‌تواند تسکین فوری را فراهم کند سعی کنید آن را برای حداقل سی ثانیه انجام دهید این درمان باعث می‌شود که ماهیچه‌ها، قوی و هیدراته شوند تا مشکل چشمی باقی نماند.

۱۴. تمرین تنفس

تمرینات تنفس، تمرینات ده دقیقه‌ای روزانه (قبل از خواب و بعد از بیداری)، هستند که می‌توانند به کاهش سطح استرس کمک کنند، که در نهایت مشکل را برطرف کند.


توصیه‌های دیگری که باید برای پرش پلک رعایت کنید

خواب مناسب ۸ ساعت در روز

نوشیدن بیش از ۸-۱۰ لیوان آب

استفاده از عینک‌های آنتی ریفلکس، جهت کم کردن فشار، اگر زمان زیادی را در مقابل کامپیوتر می‌گذراندید.

چنانچه که روی کامپیوتر کار می‌کنید، استراحت داده و چشم‌ها را ببندید.

چشمان خود را در فواصل منظم شستشو دهید.

چشمانتان را با استفاده از قطره‌های چشم مرطوب کنید.

چای یا قهوه بیش از حد، ننوشید، زیرا ممکن است، باعث بروز مشکل شود.

از مصرف بیش از حد الکل خودداری کنید.

وقت زیادی را در مقابل دستگاه‌های الکترونیکی، مانند؛ کامپیوتر، لپ تاپ و موبایل صرف نکنید.

چشمانتان را به طور مرتب، با دست پاک نکنید.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *