با شاه غلام عروسک جدید شکر ستان آشنا شوید

[ad id='39844']
خبرگزاری فارس: کارگردان «شکرستان» گفت:‌ جواد فرحانی تهیه کننده «شکرستان» شرایطی را فراهم کرد تا دوستانمان در مجموعه «کلاه قرمزی» بتوانند به راحتی در تمرین‌های این مجموعه محبوب عروسکی حاضر شوند و در عین حال در «شکرستان» نیز حضور داشته باشند.
شاغلام جدیدترین عروسک «شکرستان»

«فواد صفاریان‌پور» کارگردان مجموعه عروسکی «شکرستان»  با اشاره به تداخل عروسک‌گردان و صداپیشه‌های «شکرستان» و مجموعه «کلاه قرمزی» گفت: از آنجایی که اغلب صداپیشه و عروسک‌گردان‌های ما و «کلاه قرمزی» یکسان هستند، از زمانی که تمرین آنها شروع شده است با برنامه‌ریزی دقیق‌تری پیش رفتیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه گروه با ما قرارداد داشتند، اما جواد فرحانی تهیه کننده «شکرستان» شرایطی را فراهم کرد تا دوستانمان بتوانند به راحتی در تمرین‌های «کلاه قرمزی» حاضر شده و در «شکرستان» نیز حضور داشته باشند. آنقدر که همه ما کلاه قرمزی، آقایان طهماسب و جبلی را دوست داریم، این دوستی و انعطاف انسانی بینمان صورت گرفت تا به لطف خداوند امسال شاهد پخش این مجموعه تلویزیونی محبوب باشیم. بر همین اساس طوری برنامه‌ریزی کردیم که به دو پروژه آسیبی نرسد و ما هم بتوانیم با همان حجم تولید، کیفیت مطلوبی را داشته باشیم.

صفاریان پور در ادامه در مورد ورود عروسک جدید به «شکرستان» افزود: شخصیت «شاغلام» جدیدترین عروسک شکرستان است که به تازگی مقابل دوربین رفته است که صداپیشگی او به عهده محمد لقمانیان است. همچنین صداپیشه «جهانگرد» مهدی ساکی است. «شاغلام» مرد ساده شکرستانی است که بسیار مهربان و منعطف است و جهان را بسیار ساده می‌بیند. او به عنوان پست چی وارد مجموعه می‌شود، اما کم کم در کنار مظفر شروع به اداره مکانی به نام «محل دورهمی» که در اصل قهوه خانه است،‌ می‌کند. در این محل، اصلی‌ترین نوشیدنی آب و شکر است.

وی درباره تغییر در زمان پخش این مجموعه تلویزیونی گفت: به احتمال فراوان از نیمه بهمن ماه به بعد و ایام نوروز تغییر در زمان پخش خواهیم داشت. در این مدت شبکه‌های دیگری درخواست دادند که شبکه پخش و حتی بازپخش‌هایمان را تغییر دهیم اما با مخالفت شبکه نسیم و مجموعه صبا مواجه شد.

این تهیه کننده با اشاره به قطعی بودن زمان پخش نوروزی «شکرستان» نیز بیان داشت: برای پخش نوروزی آمادگی داریم، اما همچنان منتظر تصمیم مدیران هستیم. تولیدمان متوقف نمی‌شود، ا ما با توجه به همزمانی تولید با «کلاه قرمزی» قطعا کار سختی را پیش رو خواهیم داشت.

به گزارش فارس، در این مجموعه عروسکی عروسک‌گردان و صداپیشه‌های مطرح تلویزیونی و سینمایی چون آزاده مویدی فرد (اسکندر، فریدون، شمسی)، محمد لقمانیان (وزیر، خواجه الماس،شاغلام)، امیر سلطان احمدی (کیا)، بهادر مالکی (پادشاه، جاج زاده،نوزاد)، هنگامه مفید (ننه قمر)، کاظم سیاحی (بهلول،نوزاد،بیا)، نازنین بیاتی (رویا،‌پیش‌گو)، حسام محمودی (صفدر)، وحید نفر (مصادره، پیرپلاسی)، مهدی شاه پیری (لولویی، آقای ناگوار)، دکتر(سامان مظلومی)، مهدی ساکی (جهانگرد)، احسان کرمی (راوی) حضور دارند.

از دیگر عوامل این مجموعه تلویزیونی می‌توان به طراح عروسک: محمد اعلمی،‌ بنفشه بدیعی، سرپرست عروسک‌گردان‌ها: امیر سلطان احمدی، طراح لباس و دکور: نازنین بیاتی و … اشاره کرد.

«شکرستان عروسکی» به تهیه کنندگی جواد فرحانی یکشنبه، سه شنبه و جمعه از شبکه نسیم بروی آنتن می‌رود.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *