سیمرغ پلاس || کارهای زنانه برای نابود کردن زندگی زناشویی

[ad id='39844']

نابودی زندگی زناشویی توسط زن

روابط عاشقانه و دوستانه در زنان و مردان متفاوت است. زن ها دوست دارند همسرشان ذهن آنها را بخواند در حالی که مردها به دنبال کشف پیام های پنهانی از شنیده هایشان نیستند و زنی که چنین توقعی دارد نتیجه مثبتی نخواهد گرفت.

یک روان شناس گفت:مردان و زنان در کنایه زدن با هم تفاوت دارند و زنان باید به این موضوع واقف باشند که درخواست های غیر مستقیم از همسر، راه به جایی نمی برد.

وقتی زنی دایما برای شوهرش از زیبایی و عطر و بوی گل ها صحبت می کند، نباید مطمئن باشد که همسرش منظور او را متوجه شده و به مناسبت های مختلف با دسته گل به خانه می آید؛ چراکه چنین مردی در نهایت پا را فراتر گذاشته و برای رضایت خاطر همسرش، یک باغچه گل ترتیب می دهد. در حالی که اگر خیلی صریح به همسرمان بگوییم که دل مان می خواهد برایمان دسته گل بخرد، بدون شک به نتیجه مثبت تری از این مطالبه دست پیدا می کنیم.

 

زندگی زناشویی

رابطه عاشقانه و دوستانه برای مردان و زنان مفهوم متفاوتی دارد

 

مردان به دنبال پیام های پنهانی از شنیده های شان نیستند و در واقع، رابطه عاشقانه و دوستانه برای مردان و زنان مفهوم متفاوتی دارد. به عبارتی، زنان دوست دارند که همسران شان ذهن آن ها را بخواند و آن چه به زبان آورده نمی شود را فراهم کند؛ در حالی که مردان ترجیح می دهند مطالبات را صریح، واضح و روشن دریافت کرده و با کمال میل اجرا کنند؛ چراکه در مواجهه با کنایه و درخواست های غیر مستقیم و گنگ، احساس کلافگی و سر درگمی می کنند.

متاسفانه بسیاری از زنان در صحبت های شان بیش از اندازه از عباراتی مثل «نوعی» یا «گونه ای» استفاده می کنند. در حالی که این عبارات هنگام طفره رفتن و اصلاح آن چه گفته شده به کار می رود و سخنی که به زبان آمده را بی اثر می کند. به همین خاطر، بهتر است هنگام حرف زدن با طرف مقابل، واژه ها را آگاهانه انتخاب کنیم و درخواست هایمان را طوری عنوان نکنیم که گویی هنوز مردد بوده و مطمئن نیستیم.

هم چنین، زیاده روی در استفاده از کلمات بی معنی و صداهایی که مکث های سکوت را پوشش می دهند، اثربخشی صحبت های ما را کاهش داده و صورت خوشی ندارد.

 

زندگی زناشویی

رابطه عاشقانه و دوستانه برای مردان و زنان مفهوم متفاوتی دارد

 

در واقع، کلماتی مانند«واقعا»، «خب» و یا«اوم» نشانه تردید ذهن ماست و اگر بیش از اندازه استفاده شود، شنونده را گیج می کند. در مقابل بهتر است در مواقع نیاز واقعا مکث کنیم و با این کار صراحت گفته هایمان را افزایش دهیم. به عبارتی، لازم نیست همه جملات خود را با کلمات صوتی پر کنیم.

از دیگر اشتباهاتی که هر فردی به ویژه زنان در محاوره مرتکب می شوند، استفاده مکرر از لحن سوالی برای بیان مطالبات شان است. در حالی که این لحن نیز، اثرگذاری آن چه به زبان آورده ایم را می کاهد و ما از این طریق به شنونده اعلام می کنیم که درباره گفته هایمان، اطمینان و اعتماد کافی نداریم. از این رو، باید از این عادت مخرب هنگام صحبت کردن دست بکشیم و آن چه از همسرمان انتظار داریم را با نهایت محبت، آرامش و صریح عنوان کنیم.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *