شیرمرز به سوره سینما گفت: ضبط صدای برخی بازیگران مانده بود که چند روز پیش انجام شد. در حال حاضر صداگذاری انجام می شود و به زودی موسیقی را آغاز خواهیم کرد. با توجه به اینکه این فیلم جزو معدود آثار کمدی-رمانتیک سینمایی است در بخش موسیقی هم نیاز به حساسیت بیشتری است چون تا به حال شاید فقط بتوان «ورود آقایان ممنوع» را در این ژانر مثال زد و این جنس ملودی تا حدی برای مان ناآشناست.

وی افزود: اگرچه در این گونه سینمایی خیلی کم فیلم ساخته شده اما نگران انتقادها نیستم و صبر می کنم تا بازخورد مخاطب را ببینم. به خصوص که من در تله فیلم ها و سریال هایی که پیش از این کار کردم همیشه نگاه کمدی را لحاظ کردم و این فضا را خیلی خوب می شناسم. تمام سعی من بر این بود که «من و شارمین» یک کمدی-رمانتیک وزین و باوقار باشد و تلاش کردم بتوانم با استفاده از شناخت این ژانر لبخندی بر لب بیننده بیاورم.

شیرمرز ادامه داد: در این فیلم ما به نقد خرافات پرداختیم. به قول برنارد شاو شوخی جدی ترین کار دنیاست. برخی دوستان شوخی را با مسخره بازی و لودگی اشتباه می گیرند . تلاش کردیم کار ما اینگونه نباشد. امیدوارم مخاطب هم از کار ما راضی شود. به محض اتمام مراحل فنی زمینه را برای اکران آماده خواهیم کرد و لزومی نمی بینیم تا جشنواره فجر صبر کنیم. من کلا آدم جشنواره ای نیستم و فکر می کنم جشنواره برای فیلم‌هایی است که بودجه چند میلیارد تومانی می‌گیرند اما یک میلیارد بیشتر نمی‌فروشند.

شیرمرز گفت: جالب اینکه این فیلمسازان معمولا معترض هستند و جالب تر اینکه بازهم برای کارهای بعدی بودجه های دولتی به آنها تعلق می‌گیرد. متاسفانه بخش خصوصی در سینما گم است. سرمایه گذاران این بخش باید دست و پا بزنند و به هزار زحمت فیلم بسازند و همیشه هم نگران بازگش سرمایه باشند.

«من و شارمین» مضمونی اجتماعی دارد و داستان دختری به نام تیناست که پیشگویی عمه خود را باور دارد… . ویشکا آسایش، پژمان بازغی، مجید صالحی، سحر قریشی، نیما شاهرخشاهی، گوهر خیراندیش و … بازیگران این فیلم هستند.

یوسف صمد زاده تهیه کنندگی این فیلم را برعهده گرفته و سایر عوامل اصلی پروژه عبارتند از: مجری طرح: آمنه بشیری، سرمایه گذاران: امیرشایان محمودی، بیژن شیرمرز، مدیر فیلمبرداری: احمد احمدی، مدیر صدابرداری: بابک اخوان، دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: حمید همتی، طراح صحنه و لباس: افسانه صمدزاده، طراح چهره پردازی: مهرنوش طبیبی، مدیران تولید: غلامرضا گمرکی و فریبا سادات خلیلی، بازنویسی فیلمنامه: علیرضا کاظمی پور، مشاور رسانه ای: امین اعتمادی، دستیار تولید: محمدرضا خلیلی، مدیر تدارکات: روح‌الله رهبری، دستیاران دوم کارگردان: رحیم حاجی تبار، مهسا فتحعلی، منشی صحنه: یاسمن شریف زاده، عکاس: حسن شجاعی، گروه فیلمبرداری: احمدرضا گودرزی، حسین قطاء، محمد زهی، حمید روحی، حسن رستمی، دستیار اول صدا: ساسان کریمی، دستیار دوم صدا: علی اسکندری، دستیار یک صحنه: مهدی قوچانی، مدیر صحنه: مصطفی آذرنوش، دستیار لباس: ثمینه افتخاری، دستیار صحنه: نهان گمرکی، مجریان گریم: اهورا قاسمی، رومینا عیسی خانی، دستیاران تدارکات: مهدی رهبری، حسن رضایی، ابراهیم اکبری.