بررسی و نقد فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری

[ad id='39844']

فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری

درباره فیلم

من یک ایرانی ام فیلمی به کارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه‌کنندگی احمد نجفی و نویسندگی آرش داودی، محصول سال ۱۳۹۳ است که در سال ۱۳۹۷ اکران شد.

از نکات جالب فیلم من یک ایرانی ام بازی علیرضا حیدری قهرمان جهان و المپیک به عنوان نقش اول فیلم است و همچنین بازی بازیگران کشور اکران است.

مشخصات فیلم

نام فیلم : من یک ایرانی ام
سال ساخت: ۱۳۹۳ | زمان انتشار : ۱۳۹۷ | پخش کننده: اپ موی
نویسنده: آرش داودی | تهیه کننده: احمد نجفی
مخاطب فیلم: همه سنین | ژانر فیلم: —
کارگردان: محمد رضا اهنج

 

اسامی بازیگران فیلم

احمد نجفی / علیرضا حیدری / ویتالی سمنتوف / سرگئی موخورت / دیما چمیخوف / سرگئی ولیانوفسکی / بازیگران اصلی فیلم ایرانی من یک ایرانی ام

 

خلاصه داستان فیلم

هجرت آدم های دلشکسته به سرزمین سرد همیشه دل هایی گرم را به یادگار نیاورده است. اگر چه پای عشق نیز در میان باشد. این بار هجرت یک عاشق سرگشته و یک قهرمان کشتی جهان به جایی که تعلق ندارد داستان و قصه ماست. قصه ای که باید شنید چگونه می گوید: 

 

 

حاشیه های فیلم

اعتصاب غذای احمد نجفی در اعتراض به عملکرد شورای صنفی نمایش

– احمد نجفی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «من یک ایرانی‌ام» در اعتراض به تعویق اکران فیلم خود به نقد سینما گفت: این شورای صنفی در حال ظلم‌کردن است. امروز هویدا شد که چه کارهایی در پشت پرده انجام می‌شود. من از امروز تحصن به همراه اعتصاب غذا خواهم کرد تا زمانی که تکلیف ما روشن شود!

– وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب باید بدانند که در این شورا چه ظلمی به اهالی سینما می‌شود. آقایان غلامرضا موسوی و علی سرتیپی و منوچهر محمدی از یک مدیرکلی ساده چطور به این ثروت رسیده‌اند؟!

– این بازیگر سینما خاطرنشان کرد: من بچه صنف هستم، صنف درست کردم، من زحمت کشیدم که عدالت اجرا شود، اگر بخواهند از این کارها با من بکنند به شدت جلوی آن‌ها ایستادگی خواهم کرد.

– وی ادامه داد: شورای کنونی غیر قانونی است و توسط یک امضا و توافق‌نامه انجام شده است، آقایان فیلم‌های خود را اکران می‌کنند و سینما را به جایی می‌رسانند که فیلم‌های مورد نظر آن‌ها ساخته شود! فیلم من، فیلم ارزشی است و برای آن زحمت کشیده‌ایم، چرا که فیلم فیلمی ملی است و یک قهرمان ملی را نشان می‌دهد.

– نجفی در پایان گفت: آقایان اسعدیان، سرتیپی، محمدی و موسوی باید جوابگو باشند، چرا که حق ندارند نظرات شخصی خود را اعمال کنند. اگر قرار است شورایی هم باشد باید از همه آدم‌های سینما باشد نه اینکه دست کسانی باشد که هر غلطی می‌خواهند می‌کنند!

 

طی چند روز گذشته نام احمد نجفی بازیگر و کارگردانی که بیشترمان با «کارآگاه علوی» او را به خاطر می‌آوریم، با اقدام عجیب و متفاوتی که انجام داده بر سر زبان‌ها افتاده است. او که به تازگی فیلمی را تهیه کرده و در صدد اکران عمومی آن بوده است، در جریان پروانه نمایش گرفتن و مشکلاتی که در مسیر وجود داشت، اعتراض هایی را نسبت به شورای صنفی نمایش ابراز کرد.

پس از اینکه فیلمش از ۱۸ بهمن‌ماه در سینماهای کشور اکران شد، حالا نسبت به شرایط اکران اعتراض‌هایی را وارد دانسته و البته شبانه با خودش خاک و آب بُرده و در ورودی محل شورای صنفی را به گفته خودش «گِل» گرفته و همه را در دیده نشدن فیلمش مقصر دانسته است.

 

من یک ایرانی‌ام!

فیلمی که احمد نجفی بابت آن صدای اعتراضش را بلند کرده، «من یک ایرانی‌ام» نام دارد، به کارگردانی محمدرضا آهنج و علیرضا حیدری کشتی‌گیر آزادکار کشور که افتخارات متعددی در این رشته ورزشی کسب کرده، بازی می‌کند. اما نکته‌اش، این است که «من یک ایرانی‌ام» در حدود ۲۰ روزی که در سینماهای کشور اکران شده، نتوانسته توجه مخاطبان را به خودش جلب کند و پیوند حیدری با سینما به عنوان نقش اول چندان به مذاق اهالی هنر خوش نیامده و فیلم در این مدت هم نتوانسته فروش چندانی داشته باشد. در چنین شرایطی شاید به نظر برسد که نجفی با کارهایش می‌خواهد نام خود و فیلمش را بر سر زبان بیندازد تا در سینما دیده شود!

البته کارگردان فیلم هم از اینکه او را از جریان اکران فیلم باخبر نکردند، ابراز نارضایتی کرده و گفته بود که حتی خودش را به اکران خصوصی فیلم دعوت نکرده‌اند و هنوز نتوانسته فیلم را روی پرده سینما ببیند و حتی از مردم هم می‌خواهد که برای دیدن فیلم به سینما نروند.

 

ورزشکاران سینما

حضور در سینما و تلویزیون از آن دسته اتفاق‌های جذاب برای هر آدمی است، حتی اگر خیلی خجالتی باشید و از تصور جلوی دوربین رفتن تمام بدنتان عرق کند، باز هم اگر فرصتی برای حضور در این حوزه را داشته باشید، احتمالا آن را از دست نمی‌دهید.

جلوی دوربین رفتن علاوه بر اینکه می‌تواند از طریق درس و تحصیل، رفاقت و آشنا داشتن باشد، حتی ممکن است از طریق ورزش اتفاق بیفتد! شاید در ابتدا بی‌ربط به نظر برسد، اما در روزگاری بسیاری از فیلمسازها برای اینکه بتوانند مخاطبان را برای دیدن فیلم‌های‌شان به سینما بکشانند، از ورزشکاران معروف بهره می‌گرفتند؛ نمونه‌ای که در مورد محمدعلی فردین، رضا بیک‌ایمانوردی و سعید راد نتیجه مثبتی در پی داشت و این افراد ضمن حضور در فضای ورزشی در سینما هم خوش درخشیدند. به نظر می‌رسد در دورانی که مردم از داستان بزن‌بزن خوششان می‌آمد، حضور این ورزشکاران که هم ظاهر خوبی داشتند هم می‌توانستند پیروز دعواهای ناموسی باشند؛ برای مخاطبان جذابیت داشت و این طور شد که توانستند جای خودشان را در دل مخاطبان باز کنند و حتی امروز هم نام‌شان را با احترام و یاد خوش به زبان بیاورند. هرچند همه ورزشکاران مشتاق در این حوزه موفق نبودند.

در هر صورت جادوی سینما هرکسی را جذب خودش می‌کند، شاید جذابیت حضور در آن برای ورزشکاران به این دلیل باشد که آن‌ها روزگاری برای خودشان شهرت داشتند و شناخته می‌شدند، اما به واسطه بالا رفتن سن بخشی از محبوبیت و شناخت را از دست دادند و فکر می‌کنند احتمالا سینما می‌تواند حلقه مفقوده آن‌ها برای برگشت میان مخاطبان باشد. در حالی‌که این تصور برای همه نتیجه یکسانی ندارد و موردهای زیادی که شکست خورده‌اند، نشان می‌دهد برای رسیدن به شهرت در بازیگری فقط یک ورزشکار مشهور بودن کفایت نمی‌کند.

 

فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری  فیلم من یک ایرانیم با بازی علیرضا حیدری

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *