شرکت فیلمسازی واینستین و بنیاد اسپیسی ورشکسته شدند

[ad id='39844']

شرکت فیلمسازی واینستین و بنیاد اسپیسی ورشکسته شدند

هیأت مدیره شرکت فیلمسازی «واینستین» مستقر در نیویورک اعلام کرد که این شرکت قصد دارد اعلام ورشکستگی کند.

به گزارش صدای آمریکا، هاروی واینستین، تهیه کننده هالیوود در سال ۲۰۰۵ این شرکت را راه اندازی کرد اما اکتبر سال گذشته، پس از افشای رسوایی های جنسی از کمپانی خود اخراج شد.

از آن زمان تاکنون، شرکت «واینستین» به دنبال راه حلی برای عبور از بحران مالی است که گریبانگیرش شده است.

شرکت «واینستین»، با یک گروه سرمایه ‌گذاری برای فروش دارایی‌هایش وارد مذاکره ۵۰۰ میلیون دلاری شد اما پس از آنکه دادستانی نیویورک علیه این شرکت پرونده قضایی تشکیل داد، این مذاکرات به بن بست خورد.

در مدارکی که دادستانی ایالت نیویورک به دادگاه ارائه داده است مطرح شده که شرکت «واینستین» به خاطر عدم حفاظت از کارمندانش نسبت به آزار جنسی و تبعیض بارها قانون ایالت نیویورک را زیر پا گذاشته است.

در این پرونده مدیران ارشد این شرکت از جمله رابرت، برادر هاروی واینستین متهم شده‌اند که در پیشگیری از آزار کارکنان و حفاظت از آنها در برابر رفتارهای ناشایست در محیط کار آنطور که باید عمل نکرده اند.

دادستانی نیویورک می گوید شرکت واینستین باید به تمام قربانیان غرامت بپردازد و از آنها در برابر آزار و اذیت محافظت کند.

گروه سرمایه گذاری خصوصی که قصد داشت دارایی های شرکت «واینستین» را بخرد تصمیم داشت ۴۰ میلیون دلار غرامت برای قربانیان آزار جنسی جمع آوری کند و شرکت را به دست هیأت مدیره تشکیل شده از زنان بسپارد و با فعالیتهایش الهام بخش زنان و مردان جوان باشد.

از سوی دیگر

بنیاد «کوین اسپیسی» که این بازیگر مشهور در سال ۲۰۱۱ برای یاری به بازیگران نوپا در بریتانیا تاًسیس کرده بود، به دنبال اتهامات تعرض های جنسی وارد آمده به آقای اسپیسی تعطیل می شود.

هیات امنای بنیاد می گوید: «این موسسه دیگر اعتبار ندارد.»

اسپیسی از سوی چند مرد متهم به تعرض و تجاوزشده، و پلیس لندن مشغول رسیدگی به سه مورد اتهام تجاوز جنسی توسط کوین اسپیسی است.

اسپیسی از شاکی اصلی عذر خواهی و بقیه اتهامات را انکار کرد. او در ماه نوامبر از عضویت در هیاًت مدیره بنیاد برکنار شد.

در بیانیه آمده که هیاًت امنا به این نتیجه رسید که بنیاد کوین اسپیسی بریتانیای کبیر دیگر اعتباری ندارد و به این ترتیب این بنیاد در روز ۲۸ فوریه ۲۰۱۸ تعطیل می شود.

همچنین گفته شده اعضای هیات امناء از همه شرکای خود،هنرمندان و سازمان هایی که کارهای ارزنده ای در شراکت با بنیاد انجام داده اند سپاسگزاری می کند.

کارهایی که به وسیله بنیاد نیکوکاری ثبت شده در بریتانیا انجام می شد از جمله یافتن و تشویق هنرمندان جوان و با استعداد در صنعت بازیگری بود. این بنیاد آموزش و امکانات همچون بورس هنری، و کمک هایی برای رسیدن آنان به هدف هایشان ارائه می کرد.

شاخه آمریکایی بنیاد اسپیسی، در مورد وضعیت آینده خود اطلاعی نداده است.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *