بررسی و نقد فیلم ژاپنی دزدان مغازه هیروکازو کوره‌ایدا

[ad id='39844']

فیلم ژاپنی دله دزدها برنده نخل طلای کن ۲۰۱۸

بابی کالین تلگراف به این فیلم پنج ستاره ( از پنج ستاره ی ممکن) داد و این فیلم را فیلمی هیجان انگیز توصیف کرد که داستان زیبایی از بالا و پایین های زندگی در توکیو است. کالین نوشت: دزدان مغازه( دزدان خرده پا) نوعی فیلمسازی با دلسوزی و آگاهی اجتماعی است که هوش بالایی هم دارد که کاملا سبک کره اداست. این فیلمی است که قلب شما را می رباید.

لی مارشال در اسکرین دیلی این فیلم را یک اثر هنری استادانه درباره یک خانواده است که برای بقایش از زیرکی و گاهی عدم صداقت هم استفاده می کنند. این فیلم به گونه ای زیرکانه عمل می کند که پس از مدتی تماشاگر می فهمد به گونه ای کلک خورده که در طی مدت زمان زیادی که لبخند بر لب داشته است،  در واقع در حال تماشای یک فیلم غمگین بوده است.

پیتر برادشاو در گاردین به این فیلم، چهار ستاره از پنج ستاره داده است و نوشته:

شاپلیفترز، فیلمی است که با قلمویی ظریف ساخته شده است: جزییات، لحظات، چهره ها و لبخندها. دزدان مغازه، داستان گروهی از آدم های ترسیده و آسیب دیده است که زیر پرچم خانواده، به یکدیگر متصل شده اند و برای رسیده به هدفی مشترک تقسیم کار کرده اند و به دور از چشم قانون، سعی می کنند روز به روز از چیزهای مختلف، بهترین ها را به دست آورند تا اینکه می فهمند، بدترین ها را به دست می آورند. یک فیلم غنی راضی کننده.

 

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *