میزان فروش جهانی سولو :داستانی از جنگ ستارگان

[ad id='39844']

[quote bgcolor=”#ededed” arrow=”yes”]«سولو: داستانی از جنگ ستارگان»‌ که نخستین بار در هفتادویکمین دوره جشنواره کن به نمایش درآمد، خارج از مرزهای آمریکای شمالی در اکثر بازارهای بین‌المللی سینِما از جمله چین نیز روی پرده رفت و در مجموع در گیشه بین‌المللی فروشی برابر با ۶۵ میلیون دلار به نام خود ثبت کرد. به این ترتیب حاصل سه روز نخست اکران جهان «سولو» به ۱۴۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار رسید.[/quote]

 

 

باکس آفیس سینمای جهان

«سولو: داستانی از جنگ ستارگان» داستانی جانبی از دنیای «جنگ ستارگان» را روی پرده نقره‌ای روایت می‌کند و در آن سراغ هان سولو یکی از شخصیت‌های اصلی و محبوب این حماسه‌ فضایی رفته است.این فیلم در سه روز نخستی که در آمریکای شمالی روی‌ پرده رفت کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشت اما همین میزان کافی بود تا صدر جدول پرفروش‌های سینِما را از آن خود کند. البته پیش‌بینی‌ها فروشی فراتر از این میزان برای «سولو» در نظر گرفته بودند.

«سولو: داستانی از جنگ ستارگان»‌ که نخستین بار در هفتادویکمین دوره جشنواره کن به نمایش درآمد، خارج از مرزهای آمریکای شمالی در اکثر بازارهای بین‌المللی سینِما از جمله چین نیز روی پرده رفت و در مجموع در گیشه بین‌المللی فروشی برابر با ۶۵ میلیون دلار به نام خود ثبت کرد. به این ترتیب حاصل سه روز نخست اکران جهان «سولو» به ۱۴۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار رسید. البته فروش متوسط فیلم در گیشه بین‌الملل قابل پیش‌بینی بود چرا که هیچ‌گاه فیلم‌های «جنگ ستارگان» خارج از آمریکای شمالی فروش فوق‌العاده‌ای نداشتند.

کمپانی دیزنی سال ۲۰۱۲ استودیوی «لوکاس فیلم» را به قیمت ۴ میلیارد دلار خرید و به این ترتیب مالک مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» شد. از آن پس هفتمین قسمت از این مجموعه را با عنوان «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با فروش بالای ۲ میلیارد دلار به بازار سینِما عرضه کرد. «نیرو برمی‌خیزد» سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» را پس از مدت طولانی غیبت احیا کرد. این فیلم در افتتاحیه‌ای رکوردشکن در دسامبر سال ۲۰۱۵ روی پرده سینِما رفت. پس از آن نیز فیلم‌های «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان» و «آخرین جدای»‌ روی پرده سینِما رفت.

«سولو» به کارگردانی ران هاوارد در حالی روی پرده سینِما رفت که فیلمی پرفروش مانند «ددپول ۲» تازه روی پرده رفته بود. به عقیده کارشناسان سینِما یکی از دلایل فروش کمتر از انتظار این فیلم را می‌توان حضور رقبایی قدرتمند روی پرده سینِما دانست.در فیلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» ستارگانی از سریال‌های پرطرفدار از جمله امیلیا کلارک و تاندی نیوتن در کنار آلدن ارنرایک و وودی هرلسون ایفای نقش کرده‌اند. در این فیلم گروهی یاغی و مزدور با هان سولو همراه می‌شوند تا جلوی کارهای شیطانی فردی را بگیرند.

در آغاز قرار بود که کریستوفر میلر و فیل لُرد کارگردانی این اثر سینمایی را به عهده بگیرند اما پس از خروج آن‌ها از گروه فیلمسازی، ران هاوارد کارگردانی را انجام داد.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *