خروجی های استقلال در نقل و انتقالات ۹۷ – ۹۸

[ad id='39844']

[quote] بین خارجی ها تنها قرارداد جپاروف به پایان رسیده و بویان و تیام به استقلال متعهد هستند اما با این وجود، تیام باتوجه به بند آزادسازی احتمال دارد از استقلال جدا شود. بویان نیز همچنین وضعیت نا مشخصی دارد[/quote]

در نخستین دوره های لیگ برتر هر تیم می توانست ۲۳ بازیکن بالای ۲۳ سال جذب کند اما به مرور زمان و به منظور کاهش میانگین سنی بازیکنان و استفاده از سرمایه های جوان، تعداد بازیکن حاضر در لیست بزرگسالان کاهش یافت و اکنون هر تیم تنها قادر به ثبت ۱۸ بازیکن در این فهرست است.

این اتفاق کار تیم ها را بسیار سخت کرده، تا جایی که آن ها مجبور می شوند روی برخی از نام ها قلم بکشند. این فصل نیز به نظر می رسد وینفرد شفر باید تصمیمات سخت این چنینی بگیرد.

با احتساب تمدید با بازیکنانی که قرارداد ندارند و همچنین خریدهای تابستانی، استقلال ۲۵ بازیکن بزرگسال خواهد داشت. سرور جپارف، علی قربانی، فرشید باقری، وریا غفوری، امید ابراهیمی و لئوناردو پادوانی بازیکنانی هستند که قراردادشان به پایان رسیده است. باتوجه به مصدومیت بلند مدت پادو، شجاعیان و کریمی، احتمال عدم حضورشان در لیست بزرگسالان بسیار زیاد است.

از بین خارجی ها تنها قرارداد جپاروف به پایان رسیده و بویان و تیام به استقلال متعهد هستند اما با این وجود، تیام باتوجه به بند آزادسازی احتمال دارد از استقلال جدا شود. بویان نیز همچنین وضعیت نا مشخصی دارد و این احتمال وجود دارد که باشگاه در نهایت به صورت توافقی رضایت نامه او را صادر کند.

حال باتوجه به حضور ۲۶ بازیکن بزرگسال در لیست آبی ها، شفر باید روی حداقل ۸ بازیکن قلم قرمز بکشد. گفته می شود استقلالی ها تلاش می کنند تا بویان راضی به فسخ قرارداد شود. همچنین احتمال جدایی بهنام برزای و جابر انصاری هم کم نیست. لئوناردو پادوانی، داریوش شجاعیان و محسن کریمی نیز به دلیل مصدومیت بلند مدت در لیست بزرگسالان لیگ هجدهم حاضر نخواهند بود. از سوی دیگر میعاد یزدانی نیز به استقلال باز خواهد گشت اما به نظر می رسد شفر نظری روی این بازیکن برای ادامه همکاری ندارد و باید تکلیف او را مشخص کند.

این وضعیت البته برای آبی ها با جذب بازیکنان جدید سخت تر خواهد شد و وینفرد شفر باید با جذب بازیکنان تازه وارد خود، هر چه سریعتر لیست خروجی های این تیم را نیز اعلام کند. لیستی که به نظر می رسد فعلا در آن خروج پادوانی، داریوش شجاعیان، محسن کریمی، ارشیا بابازاده، میعاد یزدانی و حداقل دو مهاجم قطعی باشد.

لیست بزرگسالان:

۱٫ سید مهدی رحمتی (۳۷ سال)
۲٫ سیدحسین حسینی (۲۵ سال)
۳٫ روزبه چشمی (۲۴ سال)
۴٫ پژمان منتظری (۳۴ سال) 
۵٫  لئوناردو پادوانی (۳۴ سال) پایان قرارداد
۶٫ علی قربانی (۲۷ سال)
۷٫ وریا غفوری (۳۰ سال) پایان قرارداد
۸٫ خسرو حیدری (۳۴ سال)
۹٫ امید ابراهیمی (۳۰ سال) پایان قرارداد
۱۰٫ فرشید باقری (۲۵ سال) پایان قرارداد
۱۱٫ بویان (۲۶ سال)
۱۲٫ فرشید اسماعیلی (۲۴ سال)
۱۳٫ داریوش شجاعیان (۲۶ سال)
۱۴٫ سرور جپارف (۳۵ سال) پایان قرارداد
۱۵٫ سید محسن کریمی (۲۳ سال) 
۱۶٫ جابر انصاری (۳۱ سال)
۱۷٫ بهنام برزای (۲۵ سال)
۱۸٫ مامه تیام (۲۵ سال- آینده مبهم)
۱۹٫ روح الله باقری (۲۷ سال)
۲۰٫ فرشاد محمدی مهر (۲۴ سال)
۲۱٫ مرتضی آقاخان (۲۵ سال)
۲۲٫ محمد دانشگر (۲۴ سال)
۲۳٫ میلاد زکی پور (۲۳ سال)
۲۴٫ آرمین سهرابیان (۲۳ سال)
۲۵٫ارشیا بابازاده (۲۳ سال)
۲۶٫میعاد یزدانی(۲۵ سال)

لیست بازیکنان زیر ۲۳ سال:

۱٫ سید مجید حسینی (۲۲ سال)
۲٫  محمدجواد محمدی مرزودی (۲۲ سال)
 ۳٫ مهدی قایدی (۲۰ سال)
۴٫ سینا خادم پور (۲۲ سال)
۵٫  حسین حیدری  (۲۰ سال)
۶٫ فردین نجفی (۲۱ سال)
۷٫  امیرحسین کارگر (۲۰ سال)
۸٫سجاد آقایی( ۲۰ سال)

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *