بدلکاری هالو جامپ تام کروز در فیلم مأموریت غیرممکن، سقوط

[ad id='39844']

[quote]انتشار این تصاویر با استقبال زیادی از سوی طرفداران این مجموعه سینمایی همراه شده؛ و در عین بسیاری از طرفداران تام کروز را در شبکه های اجتماعی شگفت زده کرده است.[/quote]

تام کروز از معدود بازیگران مشهوری است که اعتقادی به استفاده از بدلکار ندارد و تمامی صحنه های خطرناک را شخصأ بازی می کند. این بازیگر در طول سالهای اخیر بارها مصدوم شده و حتی فیلمبرداری قسمت جدید مأموریت غیرممکن نیز به دلیل آسیب دیدگی تام کروز مدتی تعطیل شد.

در پشت صحنه های این اثر تام کروز را در حال تمرین برای پرش با چتر نجات یا سقوط آزاد مشاهده می کنیم، البته نه یک پرش معمولی بلکه به شیوه نظامی ویژه ای که به «هالو جامپ» مشهور است و فقط توسط تکاوران زبده آمریکایی انجام می شود. هالو جامپ (به انگلیسی: High Altitude, Low Open parachute jump) برای استقرار نیروها از هوا به زمین در زمان کم صورت می گیرد.

 

در این تکنیک چترباز از ارتفاع بسیار بالا و با سرعت زیاد به سمت زمین شیرجه زده و در فاصله کمی با هدف چترش را بازمی کند؛ هالو جامپ از دشوارترین تکنیک های سقوط آزاد است که ریسک زیادی هم دارد.

تام کروز علی رغم درخواست های تهیه کنندگان و مشاورین نظامی حاضر به استفاده از بدلکار نشد و هالو جامپ را شخصأ انجام داد. البته او ساعتها برای این صحنه چند ثانیه ای تمرین کرد و بیش از یکصد بار از هواپیما پائین پرید تا در نهایت به نتیجه دلخواه رسید.

تام کروز در این صحنه با لباس مخصوص و ماسک اکسیژن از ارتفاع هفت هزار متری به سوی زمین شیرجه زده و با سرعتی نزدیک به ۲۶۵ کیلومتر در ساعت به هدف نزدیک می شود.

در همین حال چتربازان حرفه ای دیگری نیز از زوایای مختلف از او فیلمبرداری کرده و این لحظات هیجان انگیز را به تصویر می کشند.

به گفته این بازیگر آمریکایی علاقمندان برای مشاهده چنین صحنه هایی به تماشای مأموریت غیر ممکن می آیند و او نمی تواند با استفاده از بدلکار آنها را فریب داده و به اصطلاح سرشان کلاه بگذارد.

انتشار این تصاویر با استقبال زیادی از سوی طرفداران این مجموعه سینمایی همراه شده؛ و در عین بسیاری از طرفداران تام کروز را در شبکه های اجتماعی شگفت زده کرده است.

اکران سراسری «مأموریت غیر ممکن، سقوط» به کارگردانی «کریستوفر مک کوری» از ۲۷ژوئیه آغاز می شود.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *