سوابق یولن لوپتگی سرمربی جدید رئال مادرید

[ad id='39844']

[quote]لوپتگی در دوران بازیگری سابق حضور در رئال را دارد ولی فقط در یک بازی موفق به حضور در میدان شد تا در ادامه در ۵ بازی هم پیراهن آبی اناری بارسلونا را برتن کند.[/quote]

 چندی پیش زین الدین زیدان که موفق به کسب سه عنوان قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا شد، از سمت خود کناره گیری کرد تا فلورنتینو پرز در شوک فرو رود و چالش زیادی برای انتخاب جانشین او داشته باشد. حالا خبر می رسد که پرز پس از صحبت با لوپتگی این چهره را به عنوان جانشین زیدان انتخاب کرده است.

لوپتگی در دوران بازیگری سابق حضور در رئال را دارد ولی فقط در یک بازی موفق به حضور در میدان شد تا در ادامه در ۵ بازی هم پیراهن آبی اناری بارسلونا را برتن کند.

سرمربی تیم ملی اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ که در دومین دیدار مرحله گروهی نیز باید به مصاف شاگردان کی روش برود، بیشتر دوران بازیگری خود را در لگرونیس و رایو وایکانو گذرانده و در دوران مربیگری هم بیشترین تجربه او در تیم های رده پایه اسپانیا به دست آمده است.

البته لوپتگی پیش از انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، دو سال به عنوان مربی تیم فوتبال پورتو فعالیت کرده بود و حالا ۲ روز پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به صورت رسمی به عنوان سرمربی فصل آینده رئال مادرید انتخاب شد.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *