دعوت اکادمی اسکار برای علی عسگری . فرنوش صمدی و حسین جعفریان

[ad id='39844']

[quote] کار ما از ماه اکتبر آغاز می شود چون از اول اکتبر فیلم ها در بخش های مختلف به اعضای آکادمی ارسال می شود و ما می توانیم پس از تماشای آثار رای های خودمان را ثبت کنیم.[/quote]

آکادمی اسکار اعضای جدیدش را اعلام کرد که در این فهرست حسین جعفریان از فیلم «فروشنده» در بخش فیلمبرداران، علی عسگری و فرنوش صمدی سازندگان فیلم «سکوت» و «نگاه» ‌در میان سازندگان انیمیشن و فیلم کوتاه دیده می شود.

علی عسگری که به صورت مشترک با فرنوش صمدی نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه «سکوت» را انجام داده است در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این انتخاب گفت: اسکار هرساله تعدادی از افراد را برای عضویت در آکادمی انتخاب می کند؛ افرادی که در حوزه های مختلف تخصص های مختلف دارند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هم چندین نفر از ایران در رشته های مختلف در آکادمی عضو شدند، توضیح داد: افرادی که قرار است در آکادمی عضو شوند باید از طریق یکی از اعضای قبلی آکادمی معرفی شوند و با توجه به اینکه پیش از این فیلم های کوتاه من در فستیوال های معتبر حضور داشتند چند نفر از اعضای آکادمی من را می شناختند و یکی از آنها که انگلیسی تبار بود من را به این آکادمی معرفی کرد و از این اتفاق خوشحالم.

این نویسنده و کارگردان فیلم های کوتاه افزود: در این روند اعضا و رییس آکادمی وضعیت افراد را بررسی و برخی از آنها را انتخاب می کنند که امسال خوشبختانه من و فرنوش صمدی توانستیم به آکادمی بپیوندیم. اعضای آکادمی از رشته های مختلفی دعوت می شوند که من در رشته فیلم کوتاه و انیمیشن دعوت شدم و از امسال می توانم در این ۲ رشته در آکادمی فعالیت کنم.

عسگری عنوان کرد: ساز و کار آکادمی اسکار به این صورت است که ابتدا یک لیست کوتاه از افراد انتخاب می کنند و سپس چند نفر از آنها را برمی گزینند تا آنها به بررسی فیلم ها بپردازند به این نحو از ماه دسامبر رای گیری برای بخش های مختلف صورت می گیرد و نامزدها انتخاب می شوند.

این کارگردان در پایان بیان کرد: کار ما از ماه اکتبر آغاز می شود چون از اول اکتبر فیلم ها در بخش های مختلف به اعضای آکادمی ارسال می شود و ما می توانیم پس از تماشای آثار رای های خودمان را ثبت کنیم.

علی عسگری و فرنوش صمدی با فیلم‌های کوتاه «بیشتر از دو ساعت»، «بچه»، «سکوت» و «نگاه» بیش از ۸۰۰ حضور و ۳۰۰ جایزه بین‌المللی را در کارنامه خود دارند. ۲ دوره حضور در بخش مسابقه جشنواره کن، حضور در بخش مسابقه جشنواره‌های ونیز، لوکارنو، ساندنس و در مجموعه ۵ بار معرفی به آکادمی اسکار برای دریافت جایزه از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی از جمله موفقیت های آن‌ها است.

آن گونه که مهر گزارش داده؛ علی عسگری و فرنوش صمدی پرافتخارترین فیلمسازان فیلم کوتاه ایرانی هستند.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *