همه چیز درباره بازی سایبر پانک ۲۰۷۷

[ad id='39844']

[quote]چون شما یک سایبرپانک هستید.[/quote]

 

خلاصه داستان بازی

در سال ۲۰۷۷، آمریکا تیکه تیکه شده است. شرکت‌های بسیار بزرگ تمام جبه‌های زندگی بشریت را تحت کنترل دارند و جهان در حال نابودی است. در این جهان رابطه جنسی، جرم و جنابت، فرق و رویای دست نیافتنی آمریکایی بیشتر از هر چیزی دیده می‌شود. در دنیایی که شما در آن هیچ آینده‌ای ندارید، مهم است که کنترل شخصیت خود را داشته باشید. برای بقا و حفظ استقلال خود، شما در بدن خود تغییراتی ایجاد کرده‌اید و کارهای را برعهده می‌گیرد که دیگران آن‌ها را انجام نمی‌دهند. شما انتخاب کرده‌اید که آزاد زندگی کنید و تحت کنترل هیچ سیستم نباشید و تنها از قانون خودتان اطاعت کنید.

چون شما یک سایبرپانک هستید.

سیستم مبارزات بازی

اول و مهمتر از همه، اطلاعاتی از سیستم سلاح بازی به دست رسیده است. یکی از رسانه‌های سرشناس در مصاحبه‌ با سرپرست طراحی انیمیشن‌های سینمایی بازی، یعنی آقای Maciej Pietras، اطلاعات جدیدی به دست آورده که خواندنی و جذاب است. حال می‌دانیم که این سیستم بازی چه متغیرهایی خواهد داشت و همچنین نبرد تن به تن در بازی چگونه خواهد بود. آقای Maciej Pietras این گونه توضیح می‌دهد:

زمانی که کار به مبارزات بازی می‌رسد، ما سه نوع اسلحه خواهیم داشت و هر کدام از این اسلحه‌ها، راه و روش خاصی را به گیم‌پلی اضافه خواهد کرد. چیزی که من می‌توانم در مورد مبارزات تن به تن بازی به شما بگویم، این است که ما آن را در بازی خواهیم داشت؛ جایی که شما می‌توانید از یک کاتانا یا سلاح دیگری استفاده نمایید. این یک موضوع جالب است چرا که ما یک سیستم ضد عضو (dismembering) خواهیم داشت که وحشیانه و بی رحمانه است.

 

سطح گرافیک بازی

بازی بر روی یک پی‌سی با سخت‌افزار بسیار بالا اجرا می‌ود و از موتور و تکنولوژی نسل بعدی استفاده می‌کند. صادقانه اگر بخواهم صحبت کنم هنوز در حال رندر کردن بازی هستیم و امید داریم که حتی به گرافییکی بهتر از این دست پیدا کنیم. نسل کنونی کنسول‌ها و به خصوص کنسول‌های میان نسلی ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو واقعا قدرتمند هستند. ما تلاش خود برای استفاده از نهایت قدرت آن‌ها را خواهیم کرد ولی هنوز زود است که بخئاهیم از نتیجه کار صحبت کنیم. البته نسخه پی‌سی حتی آز ان هم بهتر خواهد بود چون همواره در حال پیشرفت سخت‌افزارها هستیم ولی بازی بر روی کنسول‌های استاندارد نیز عالی به نظر می‌آید.

 

جزئیات گیم پلی بازی

  • سایبرپانک خود را بسازید: اسم شما V است و می‌توانید هر کسی که دوست دارید، باشید. Cyberpunk 2077 به شما اجازه شخصی‌سازی کامل و انخاب‌های از قبیل جنس، ظاهر و گذشته شخصی را به شما خواهد داد و همه این گزینه‌ها بازی شما را شکل خواهد داد. با پیشرفت در بازی شما مهارت‌ها بیشتری مثل هک کردن یا پیشرفته کردن امکانات بدن خود را به دست خواهید آورد.
  • کلاس‌های پویا: در بازی سه کلاس Netrinner ،Techie و Solo وجود دارد که شما می‌توانید یکی را انتخاب یا ترکیبی از هر سه داشته باشید. Cyberpunk 2077 در این زمینه قانون خاصی ندارد و شما می‌توانید مهارت‌های کلاس‌های مختلف را با هم ترکیب کنید.
  • شهر با چشمان خودتان ببینید: بازی Cyberpunk 2077 دید اول شخص را با عناوین نقش‌آفرینی باز می‌گرداند. یک روایت داستانی عمیق هدف استودیو است و شما به واقع داستان بازی را از شچمان شخصیت بازی تجربه خواهید کرد.
  • کنترل تعاملی دیالوگ‌ها: شما یک شرکت کننده و مامور هستید، نه یک تماشاگر. شما در بازی شاهد کنترل تعاملی دیالوگ‌ها خواهید بود که در مکالمات شما را در مرکز و کنترل قرار خواهد داد. شما می‌توانید با تعریف از خالکوبی عجیب کسی او را خوشحال کنید و با یک مکالمه را با شلیک گلوله زودتر مورد موعود به پایان برسانید، انتخاب همیشه با شماست.
  • عناصر نوآر: با یک دیدگاه بالغانه به داستان، بازی Cyberpunk 2077 عناصر جنایی و نوآر را از سینمایی کلاسیک قرض گرفته است. بدون اینکه توضیح دقیقی از خوب یا بد در بازی وجود داشته باشد، شما باید انتخاب‌های سختی انجام دهید تا شما را در شهری که قصد دارید آن را نابود کنید، توصیف کند.
  • هرکاری انجام دهید و هرجا بروید: بازی Cyberpunk 2077 یک جهان کاملا باز دارد، که یعنی Night City برای شماست تا آن را فتح کنید، البته اگر آماده باشید. در بازی ۶ منطقه اصلی با صدها ساختمان و هزاران اتاق برای کشت و گذار وجود دارد. در بازی همیشه جایی برای رفتن و کاری برای انجام دادم وجود دارد.
  • شما ارزش هرچیزی که همراهتان است را دارید: در دنیای سایبرپانک همه چیز به ابزراتان بستگی دارد. ماشین بخرید یا بدزدید، لباس طراحان معروف را بپوشید و از بازر سیاه تکنولوژی پیشرفته تهیه کنید تا به شما در مراحل کمک کند. از پول خود برای سرمایه‌گذاری در نقاط مختلف شهر استفاده کنید.
[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *