بیوگرافی و سوابق کیلین ام‌باپه بازیکن نابغه فرانسوی

[ad id='39844']
[quote]پدر او، ویلفرید، یک فوتبالیست و مربی بود، از این رو کیلین از همان دوران کودکی در مسیر این ورزش قرار گرفت. [/quote]

 

او متعلق به خانواده ای ورزشکار است که از همان دوران کودکی، به عنوان پدیده ای در دنیای فوتبال شناخته شد. پله، بازیکن سابق فوتبال اهل برزیل، هنرنمایی فوق العاده او در روز یکشنبه را تحسین کرد. او چهارمین گل تیم فرانسه در مقابل کرواسی را به ثمر رساند و تیم فرانسه را برای بار دوم برنده جام جهانی کرد. این گل، یکی از ۴ گلی بود که او در بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ وارد دروازه حریف کرد. گل های دیگر او شامل یک گل به پرو و ۲ گل به آرژانتین بوده است.

شاید خیلی ها نام او را به تازگی شنیده باشند اما او حتی در دوران کودکی خود نیز چون ستاره ای در دنیای فوتبال می درخشید. او در دوران کودکی در باشگاه های محلی خود در حومه پاریس، فوتبال بازی می کرد و آنقدر حرفه ای بود که مربی اش از همان روز اول او را ستاره فوتبال نامید.

پدر او، ویلفرید، یک فوتبالیست و مربی بود، از این رو کیلین از همان دوران کودکی در مسیر این ورزش قرار گرفت. او حتی در دوران نوپایی خود نیز تحت آموزش های پدرش بود. مادرش، فایزا لاماری، نیز یکی از بازیکنان حرفه ای و تاثیرگذار هندبال بود. برادرهای او نیز هر کدام در تیم های مورد علاقه شان فوتبال بازی می کنند. برادر بزرگ تر او برای تیم ترکیه بازی می کند و برادر کوچکترش، با ۷ سال اختلاف سنی، عضو باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن است.

مربی قبلی کیلین، آنتونیو ریکاردی، در مورد کیلین می گفت: «کیلین از سن ۶ سالگی فوتبال را با من آغاز کرد. او از بازیکنان هم سن خودش بسیار بهتر و حرفه ای تر بود. دریبل هایی که او می کرد فوق العاده حرفه ای و بسیار سریع تر از دیگران بود.»

در سن ۱۲ سالگی، کیلین در مرکز فوتبال کلیرفونتین برتر فرانسه آموزش خود را آغاز کرد. در سن ۱۴ سالگی، یعنی قبل از زمانی که دبیرستان خود را به پایان برساند و دیپلم بگیرد، به باشگاه حرفه ای موناکو پیوست. پس از موناکو، او وارد باشگاه پاری سن ژرمن شد و نام خود را به عنوان گران ترین فوتبالیست نوجوان جهان ثبت کرد. ارزش او چیزی حدود ۱۸۰ میلیون یورو محاسبه شده است.

او در روز یکشنبه، در بازی فرانسه مقابل کرواسی، گل کاشت و به عنوان جوان ترین بازیکنی که جام جهانی را بالای سرش گرفت، در تاریخ فوتبال درخشید. پله پس از تماشای بازی او در توییتر خود نوشت: «اگر کیلین به ثبت چنین رکوردهای درخشانی ادامه دهد، مجبورم می کند که بار دیگر وارد میدان شوم…»

پس از پیروزی در جام جهانی، کیلین گفت: «این تازه اول راه است! من می خواهم بهتر از این باشم. البته انکار نمی کنم که پیروزی در جام جهانی شروع خوبی برای من می تواند باشد.»

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *