بررسی اولیه بازی Kingdom Hearts 3

[ad id='39844']

[quote]با بررسی اولیه بازی ژاپنی Kingdom Hearts 3 خدمت شما عزیزان هستیم با ما همراه باشید[/quote]

 

مدتی پس از معرفی بازی Kingdom Hearts 3 در نمایشگاه E3 2013 و کنفرانس خبری سونی، تتسویا نومورا اعلام کرد که این بازی خیلی زود معرفی شده است و چند سالی طول می‌کشد تا عرضه شود. از طرفی وی به‌طور همزمان روی بازی Final Fantasy XV کار می‌کرد. همین مورد سبب شده بود تا شاهد پیشرفت کند توسعه‌ی بازی باشیم. پس از کناره‌گیری نومورا از ساخت فاینال فانتزی ۱۵ مراحل ساخت Kingdom Hearts III به‌جدیت ادامه پیدا کرد. در اولین قدم تیم سازنده موتور گرافیکی بازی را به آنریل انجین ۴ تغییر داد و به‌عبارتی بازی از ابتدا ساخته شد. تای یاسوئه، یکی دیگر از کارگردان‌های کینگدم هارتس III، اعلام کرده بود که ساخت نسخه Kingdom Hearts HD 2.5 HD Remix به آن‌ها کمک بسیاری کرده است تا بتوانند انیمیشن‌های حال حاضر این بازی را طراحی کنند.

از آن‌جایی که نسخه سوم در واقع دوازدهمین نسخه‌ای است که ساخته شده است، این دغدغه برای مخاطبان امروزی پیش می‌آید که آیا برای فهمیدن داستان بازی کینگدم هارتس ۳ نیاز است که سایر نسخه‌ها را تجربه کرد؟ کدام نسخه‌ها برای فهم بهتر داستان به‌مخاطب کمک می‌کنند؟ تتسویا نومورا در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده است که وی ساعت‌ها برای داستان بازی وقت گذاشته است تا آن را به‌نحوی به‌نمایش بگذارد که مخاطبان جدید به‌خوبی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. از طرفی داستان بازی می‌تواند مخاطبان قدیم را هم سرگرم کند و با تجربه‌ی آن کاراکترهایی را مشاهده خواهند کرد که در Kingdom Hearts 2 و Kingdom Hearts  هم حضور داشته‌اند. با این‌حال اگر می‌خواهید نسخه‌ی سوم را بهتر درک کنید، بهتر است بازی Kingdom Hearts 2.8 Final Chapter Prologue Collection را تجربه کرده باشید. در واقع این کالکشن یک پیش درآمد برای کینگدم هارتس ۳ به‌حساب می‌آید. از طرفی اگر می‌خواهید اکثر کاراکترهای جهان کینگدام هارتس را بشناسید و بیش از پیش با سورا، قهرمان بازی، و دوستانش آشنا شوید، Kingdom Hearts HD 1.5 Remix و Kingdom Hearts HD 2.5 Remix را تجربه کنید.

از حیث داستانی، در بازی Kingdom Hearts III شاهد خط داستانی‌های متفاوتی هستیم که در انتها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در ادامه خط داستانی‌های مختلف این بازی را مشاهده خواهید کرد. قبل از شروع به این نکته اشاره کنم که Keybladeها نوعی سلاح برای کاراکترهای بازی به‌حساب می‌آیند که ظاهری شبیه به سلاح دارند و در نبردها از آن‌ها استفاده می‌شود. برای مثال سورا در Kingdom Hearts HD 1.5 Remix می‌تواند Keyblade فرشته‌ی تک بال را از‌ آن خود کند که همان سلاح معروف سفیروث، شخصیت منفی Final Fantasy VII، است.

 سورا به‌تازگی در موقعیتی قرار گرفته که تقریبا تسلیم دنیای تاریکی شده است. در نتیجه ریکو که دوست سورا به‌حساب می‌آید، جدیدترین استاد استفاده از Keyblade به‌حساب می‌آید. وی بدون توجه به‌گذشته‌اش وارد تاریکی می‌شود. با این‌حال سورا وظیفه دارد تا جهان بازی را مدام بررسی کند و از این رو به منطقه‌ی Olympus Coliseum سفر می‌کند تا یک بار دیگر قدرت از دست رفته‌اش را به‌دست بیاورد.

۱۰ یا ۲۰ سال قبل از وقایع کینگدم هارتس، شخصی به نام زهانورت یک Keyblade قدرتمند به‌نام ایکس بلید را پیدا می‌کند. در جریان اتفاقاتی او یک ریفت میان سه کاراکتر به‌نام‌های ونتوس، ترا و آکوئا باز می‌کند. در ادامه آکوئا سعی می‌کند خراب‌کاری‌های سایرین را درست کند، اما در سرزمین تاریکی گرفتار می‌شود. از این رو ریکو و میکی ماوس وارد دنیای تاریکی می‌شوند تا او را نجات دهند.

در جریان پیدا کردن ایکس بلید توسط زهانورت، وی ونتوس را از دست می‌دهد و به همین دلیل ونتوس در داخل قلب سورا به کما می‌رود. از طرفی این اتفاق باعث به‌وجود آمدن یک بدل (کلون) به‌نام ونیتاس از ونتوس می‌شود و در این نسخه موانعی را سر راه سورا ایجاد می‌کند. در این میان اشاره کنم که زهانورت در اصل یک از شخصیت‌‌های منفی کینگدم هارتس ۳ به‌حساب می‌آید.

کینگدم هارتس مجموعه‌ای است که اسکوئر انیکس در جهان آن از کاراکترهای مخصوص به‌خود در کنار کاراکترهای جهان دیزنی/پیکسار و سری فاینال فانتزی کرده است. حال در بازی Kingdom Hearts 3 هم این قاعده مورد استفاده قرار گرفته است و شاهد جهان‌هایی از آثار پیکسار/دیزنی هستیم. همچنین با توجه به هر جهان، شاهد کاراکترهای معروف انیمیشن مورد نظر هم هستیم. برای مثال بیمکس از Big Hero 6 یا کاپیتان جک اسپارو از دزدان دریایی کارائیب که در ادامه تمامی جهان‌های بازی را مشاهده می‌کنید.

·         محیط Kingdom of Corona (انیمیشن Tangled)

·         محیط San Fransokyo (انیمیشن Big Hero 6)

·         محیط Olympus Coliseum (انیمیشن Hercules)

·         اتاق اندی (انیمیشن Toy Story)

·         محیط Monstropolis (از انیمیشن Monsters, Inc)

·         محیط Kingdom of Arendelle (انیمیشن Frozen)

·         محیط Port Royal (فیلم Pirates of the Caribbean)

 

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *