حمله وحشتناک ترول ها به فیلم کاپیتان مارول

[ad id='39844']

باز هم طبق رسم همیشگی  ترول ها دست به دست هم داده اند تا با دادن رای
های منفی ، امتیاز فیلم کاپیتان مارول رو در ” راتن تومیتوز ” پایین بیاورند با سیمرغ پلاس همراه باشید

 

اما اینبار با چه دلیلی ؟! فمنیست بودن بری لارسن و گسترش ایده فمینیسم در
کاپیتان مارول ! آنها حتی معتقدند این فیلم سبب انحراف بیشتر دنیای سینمایی
مارول میشود
جالبه که خیلی از این افراد بی منطق بری لارسن را هم به همین دلیل مورد هدف
قرار داده اند و او را سرکوب میکنند

جالب است که بدانید ، بری لارسن حتی مدت ها پیش از اینکه به عنوان بازیگر
کاپیتان مارول معرفی شود ، به طور واضح و رک و راست راجع به مسائل اجتماعی
و فرهنگی اظهار نظر میکرد !
او اخیرا به عدم تنوع نژادی نمایندگان حاضر در مطبوعات اعتراض کرده و به
اینکه اکثر آنها سفید پوست هستند واکنش نشان داده بود …! او این برابری را ” منصفانه و برحق ” میدانست ! فقط همین !! اما لحن اعتراضی او سبب شده که سوءاستفاده
جویان دست به کار شوند

فیلم  «کاپیتان مارول» که قرار است در ماه مارس سال میلادی جاری اکران شود اولین فیلم جهان سینمایی مارول است که نقش اصلی آن را یک زن ایفا می‌کند و جالب است که در میان هواداران جهان سینمایی مارول کمترین اشتیاق را برانگیخته است.
در بخشی از وبسایت راتن تومیتوز که متعلق به آرای هواداران پیش از اکران فیلم‌ است و میزان علاقه‌مندی آن‌ها به دیدن فیلم را بررسی می‌کند، در میان بیش از ۱۲ هزار رای کاربران تنها ۵۶ درصد اعلام کرده‌اند که مشتاق دیدن این فیلم هستند.

کافی است تا زمان اکران فیلم صبر کنیم تا مشخص شود خشم برخی از هواداران نسبت به کاپیتان مارول واقعا می‌تواند در فروش فیلم تاثیر ملموسی بگذارد یا همانطور که بعضی از کارشناسان معتقدند نظرات منفی کاربران چندان ریشه در واقعیت ندارد

درصد طرفداران دیدن کاپیتان مارول با افزوده‌شدن آرای کاربران در هفته‌های گذشته نزولی بوده و درصد فعلی کمترین درصد اشتیاق دیدن فیلم در میان تمام فیلم‌های جهان سینمایی مارول است. این موضوع نگرانی‌هایی را برانگیخته بویژه اینکه چنین اتفاقی یک تبلیغ منفی برای فیلم به حساب می‌آید و می‌تواند در کاهش فروش افتتاحیه فیلم نقش موثری ایفا کند. اما چرا این اتفاق افتاده؟
در میان تحلیل‌ها، گروهی از کارشناسان معتقدند که این ترول‌های مجازی هستند که با رای‌های منفی‌شان این وضعیت را برای فیلم ایجاد کرده‌اند. این دسته از تحلیل‌گران می‌گویند وجود یک ابرقهرمان قدرتمند زن که اتفاقا قرار است قدرتمندترین شخصیت جهان مارول باشد ابدا محبوب هواداران جهان سینمایی مارول نیست و این ترول‌ها به دلیل ضد زن بودن به فیلم حمله کرده‌اند.
با این وجود نظر کاربران معترض دقیقا عکس نظر این کارشناسان است. این کاربران که عموما مرد هستند بری لارسون بازیگر نقش کارول دنورز را متهم می‌کنند که نژادپرست است و به تبعیض جنسیتی باور دارد.
این اظهارنظرها زمانی شدت گرفت که لارسون در مصاحبه‌ای مدعی شد عموم خبرنگارانی که در نشست‌های خبری مربوط به فیلم‌های او شرکت می‌کنند مرد و سفیدپوست هستند. این بازیگر گفته بود تلاش می‌کند از این پس گروه‌های نژادی و جنسیتی متفاوت با او مصاحبه کنند یا در نشست‌ها حضور داشته باشند.
ظاهرا اظهارات بازیگر نقش کاپیتان مارول چندان خوشایند بعضی از کاربران نبوده و آن‌ها احساس کرده‌اند این گفته‌ها نوعی تبعیض نسبت به مردان سفید پوست است. ماجرایی که عصبانیت بعضی از کاربران را در پی داشته است.
اما بعضی دیگر معتقدند موضوع را نمی‌توان صرفا به ضد زن بودن کاربران تقلیل داد و مساله فراتر از گرایش هواداران مارول، به محتوای این فیلم سینمایی و اساسا شخصیت کاپیتان مارول هم باز‌می‌گردد.
چندی پیش کوین فایگی رییس استودیوهای مارول در اظهار نظری پیرامون شخصیت کاپیتان مارول گفته بود این شخصیت قدرتمندترین ابرقهرمان جهان سینمایی مارول است. فایگی شخصیت کاپیتان مارول را عامل تشکیل اونجرز و یکی از شخصیت‌های جدید و کلیدی جهان سینمایی مارول دانست.
در واقع هواداران احساس می‌کنند کاپیتان مارول هنوز از راه نرسیده دارد همه ابرقهرمان‌های محبوب قبلی‌شان‌ را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و معتقدند آنچه درباره او و نقشش در جهان سینمایی گفته می‌شود پایه‌ی قدرتمندی در جهان کمیک بوک‌های مارول ندارد.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *