باخت ناامید کننده تیم ملی والیبال مقابل سامورایی ها

[ad id='39844']

[quote]والیبال از ۹ شهریورماه با حضور ۱۲ تیم و به میزبانی ژاپن آغاز شد. تیم ملی والیبال کشورمان در نهمین روز از چهاردهمین دوره رقابت‌های جام جهانی از ساعت ۱۳:۵۰ مقابل ژاپن صف آرایی کرد و در نمایش پرانتقاد ۳ بر یک مغلوب این تیم شد.[/quote]

 

 

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود ژاپن

تیم ملی ژاپن با نمایش خوب در سرویس و دفاع شروع خوبی داشت و با نتیجه ۴ بر صفر پیش افتاد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. پس از این وقفه معروف با یک جای خالی امتیاز نخست را برای ایران کسب کرد. ژاپن با درخشش در حمله موفق شد نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز پشت سر بگذارد. دریافت خوب ژاپن مقابل دریافت های ناقص ایران باعث اختلاف ۵ امتیازی شد و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ به سود ژاپن همراه شد. بازی سرعتی ژاپن در نهایت باعث پیروزی ۲۵ بر ۱۶ این تیم شد.

* ست دوم؛ ۲۸ بر ۲۶ به سود ایران

ملی پوشان ایران امتیاز برتری در این ست را کسب کردند و تا نتیجه ۴ بر ۳ بازی به سود ایران بود اما در ادامه ژاپنی ها پس از تساوی بازی در امتیاز ۴ موفق شدند نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ و ۳ اختلاف امتیاز پیروز پشت سر بگذارند. سرویس ژاپنی برتری آنها ا را تا ۱۰ بر ۷ حفظ کرد. دقاع خوب یلی اختلاف امتیاز را کاهش و حساب کار ۱۲ بر ۱۰ به سود ژاپن شد تا سرمربی ژاپن تقاضای تایم استراحت دهد همین وقفه باعث شد ژاپن ۳ امتیاز متوالی دیگر کسب کند تا اینبار کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. دومین تایم استراحت فنی با برتری ۱۶ بر ۱۲ ژاپن همراه شد. در ادامه ایران در حالیکه ۱۸ بر ۱۳ عقب بود موفق شد ۵ اختلاف امتیاز را به عدد ۲ کاهش دهد. درخشش یلی در آبشار باعث شد اختلاف کم تر و حساب کار ۲۱ بر ۲۰ به سود ژاپن شود و در امتیاز ۲۳ دو تیم برابر شوند که این رقابت نزدیک تا امتیاز ۲۶ ادامه داشت اما در نهایت ایران ۲۸ بر ۲۶ ست دوم را به سود خود خاتمه داد.

* ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۳ به سود ژاپن

ژاپن در شروع امتیاز برتری را کسب کرد و بار دیگر سرویس‌های خوب ژاپن باعث برتری این تیم شد تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۴ به سود آنها همراه شود. بازی سرعتی و سرویس‌های بدون نقص ژاپن ۶ اختلاف امتیاز را در بازی ایجاد کرد تا نتیجه ۱۲ بر ۶ به سود ژاپن شود و کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. در نهایت بازی سرعتی ژاپن اجازه به ملی پوشان ایران نداد تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۸ به سود ژاپن همراه شود. ایران در این ست حرفی برای گفتن نداشت و با نتیجه ۲۵ بر ۱۳ تن به شکست داد.

* ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ژاپن

در ابتدای این ست دو تیم تا امتیاز ۵ بازی برابری داشتند اما ژاپن با دو اختلاف امتیاز ۷ بر ۵ پیش افتادند و نخستین تایم استراحت فنی بابرتری ۸ بر ۶ ژاپن همراه شد. ژآپن در حالیکه ۱۱ بر ۸ پیش بود با دفاع خوب ملی پوشان ایران بازی در امتیاز ۱۲ برابر شد. دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۴ ژاپن همراه شد. سرویس‌های خوب ژاپن فرصتی به ایران نداد تا در نهایت این ست نیز با برتری ۲۵ بر ۲۱ به سود ژاپن به پایان برسد.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *