نقد بررسی بازی موبایل Call of Duty: Mobile

[ad id='39844']

[quote]با بررسی بازی موبایل Call of Duty: Mobile همراه ما باشید[/quote]

 

 Call of Duty: Mobile دارای بخش‌های مختلف قابل بازی است که توانسته رضایت بازیکن را جلب کند. در این بازی شاهد بخش‌های چندنفره Team Deathmatch ،Domination ،Search & Destroy و Frontline هستیم که جزو استانداردهای بازی‌های چندنفره محسوب می‌شوند. این بخش‌ها در نقشه‌های معروف و متنوع سری بازی‌های Call of Duty قابل بازی هستند که بازیکنان به صورت دو تیم پنج نفره یا به اصطلاح ۵v5 با یکدیگر رقابت می‌کنند. نقشه‌های اثر از بازی‌های Modern Warfare و Black Ops به این بازی اضافه شده‌اند که شامل نقشه‌های معروف Hijacked و Crash می‌شوند. نقشه‌های بازی به خوبی برای ۱۰ بازیکن طراحی شده است و بازیکنان رقابت جذاب و مهیجی را با یکدیگر تجربه می‌کنند. بازیکنان در بخش Loadouts می‌توانند سلاح‌های خود را انتخاب کنند و بسته به سلیقه خود سلاح‌های مورد نظر خود را در یک بسته ذخیره کنند. در این میان، رویدادهای گوناگونی به صورت هفتگی در بازی برگزار می‌شود که بازیکن با انجام آنها جوایزی دریافت خواهد کرد. همچنین، بخش Multiplayer سرورهایی پر از بازیکن دارد و بازیکنان بدون مشکل وارد مراحل بازی می‌شوند. البته ناگفته نماند در طول بازی مشاهده شده به دلیل نبود بازیکن، روبات‌هایی جایگزین بازیکن شده و تیم‌ها تکمیل شده است، اما رفته رفته با افزایش بازیکنان حاضر در بازی تعداد روبات‌ها در این بخش کمتر شده است و بازیکنان واقعی بیشتری در بازی حضور دارند. به نظر من بودن روبات در بازی موبایل Call of Duty: Mobile اختلالی در تجربه بازیکن ایجاد نکرده است؛ به این دلیل که زمان انتظار بازیکن برای تکمیل شدن تیم‌ها کاسته می‌شود. از آن طرف سازندگان با استفاده از هوش مصنوعی، روبات‌هایی براساس سطح بازیکنان در مراحل بازی قرار می‌دهند و حتی آنها برای بازیکنان دردسر نیز درست می‌کنند.

بخش بتل رویال بازی موبایل Call of Duty: Mobile از سطح ۷ برای بازیکن باز می‌شود؛ این بخش ترکیبی از بازی موبایل Pubg Mobile و بخش Blackout بازی Call of Duty: Black Ops 4 است؛ به طوریکه بازیکن حالت‌های مختصر شده بخش Blackout مثل حضور زامبی‌ها در جزیره را با سیستم گیم‌پلی شبیه بازی Pubg Mobile تجربه می‌کند. زاویه دوربین در این بخش را می‌توان به دو صورت سوم شخص یا اول شخص قرار داد که هر دو حالت به خوبی اجرا می‌شوند. آیتم‌ها و فضای بازی به خوبی پیاده‌سازی شده است و بازیکنان می‌توانند تجربه قابل قبولی از این بخش داشته باشند. البته با مقایسه این بخش با پابجی، بخش بتل رویال بازی موبایل Call of Duty: Mobile دارای کمبودهایی است که به نظر در آینده این کمبودها برطرف خواهد شد. کم بودن تنوع سلاح‌ها و کنترل سخت ماشین از مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد. البته در این بخش نیز روبات‌ها حضور دارند و برخی اوقات تعدادشان از بازیکنان بیشتر است، اما طبق دلایلی که در بالا بیان کردم من اختلالی در روند بازی احساس نکردم. در کنار بخش‌های Multiplayer و Battle Royale بازی Call of Duty: Mobile، بخش سومی نیز در حال آماده‌سازی است. طبق اطلاعات منتشر شده، بخش Zombies به‌زودی به این بازی خواهد آمد و این بازی را کامل‌تر از نسخه فعلی خواهد کرد.

سیستم کنترلی بازی موبایل Call of Duty: Mobile بسیار کاربردی و روان اجرا می‌شود. این سیستم دارای دو حالت Simple و Advanced است؛ حالت Simple مکانیزم ساده‌ای دارد و زمانی که بازیکن نشانه را روی دشمن می‌گیرد، اسلحه به صورت خودکار به دشمن شلیک می‌کند. این حالت برای افراد تازه‌وارد کاربردی خواهد بود و آنها می‌توانند به سادگی با سیستم تیراندازی بازی آشنا شوند. اما حالت Advanced برای بازیکنان باتجربه و حرفه‌ای تعبیه شده است که می‌توان دکمه‌های بازی را شخصی‌سازی کرد. این حالت از تنوع بالایی برخوردار است و حتی بازیکنان چپ دست نیز می‌توانند سیستم کنترلی بازی را براساس سلیقه خود شخصی‌سازی کنند. لازم به ذکر است که سلاح‌ها و آیتم‌های شخصی‌سازی این اثر نیز متنوع است و سازندگان برخلاف دیگر توسعه‌دهندگان، اسلحه‌ و آیتم‌های مختلفی را در اختیار بازیکنان قرار داده‌اند؛ به طوریکه بازیکن با ارتقا هر سطح، اسلحه یا پوسته‌ای جدید برای اپراتورهای خود دریافت می‌کند. البته آیتم‌های ویژه‌ای نیز برای دارندگان سیزن پس وجود دارند، اما بازیکنان بدون سیزن پس هم می‌توانند با سلاح‌های خوبی بازی خود را انجام دهند. در مجموع بازی موبایل Call of Duty: Mobile توانسته است در بخش گیم‌پلی و حالت‌های قابل بازی درخشان عمل کند و تجربه‌ای نفس‌گیر و مهیج را برای بازیکنان به ارمغان آورد.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *