بیوگرافی و سوابق شهره قمر و ماجرای توهین به استاد شجریان

[ad id='39844']

[quote]شهره قمر متولد ۱۲ مهر ماه سال ۱۳۷۲ در استان کردستان، بازیگر سینما است. او خود را دختر هزار چهره سینمای ایران می‌ داند و از مخاطبان می‌ خواهد او را به این نام صدا بزنند. وی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.[/quote]

 

او بازیگری را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرد. اولین حضورش در سینما در فیلم سینمایی انعکاس بود ، او در این فیلم توانست در قالب زنی اغواگر بنام «فرشته» بازی قابل قبول و باور پذیری را از خود ارائه دهد. و از دیگر فیلم های او می توان به دل بی قرار، کریستال و دربست آزادی اشاره کرد.

شهره قمر برای بازی در فیلم باغ بهشت به تهیه کنندگی علی رویین تن از جشنواره فیلم و کودک اصفهان به عنوان نفش اول زن ، دیپلم افتخار گرفت.

اصلیتم از سمت پدری کرد است. در واقع متولد کردستان هستم ، منتها شناسنامه ام صادره از تهران است. ولی خب از افتخاراتم این است که بگویم من یک کرد هستم و محل تولدم یک شهرستان در کردستان بوده است. تحصیلات آکادمیک ندارم ، رشته اصلی ام حسابداری است. عاشق هنر هستم. به موزیک خیلی علاقه دارم ، خودم هم می شود گفت به یک نحو موزیسین هستم ، گیتار را به صورت حرفه ای می زنم.

بسیاری از مخاطبانش اعم از مخاطبان خاص و عام از اهالی سینما و غیر سینما و حتی منتقدان که او را به خاطر گریم های متفاوتش «دختر هزار چهره سینما» می نامند که همیشه از چهره واقعی اش فرسنگ ها فاصله گرفته و تنها تکیه اش به بازیگریش بوده است.

شهره قمر از بازیگرانی که برای بازی در نقشی، گریم‌های سنگینی را قبول می‌ کنند، حمایت می‌کند و با انتشار پستی در اینستاگرامش نوشت: “در سال‌هایی که من بازیگر شدم و پا به عرصه سینما گذاشتم، هنوز هنر تغییر چهره و به اصطلاح گریم، در سینمای ایران و بخصوص در میان جامعه و مردم غیرسینمایی، باور پذیر نبود و زمانیکه یک بازیگر گریم سنگین می‌ شد مورد تهمت و قضاوت ناسنجیده بدون سواد و آگاهی لازم از سمت مخاطب قرار می‌ گرفت،

از جمله خودم که برای اولین معرفی و حضورم در فیلم‌های اولی که بازی کردم، با این نوع گریم‌های غیر معمول ریسک بزرگی می‌کردم. چرا که هنوز چهره و اسم من شناخته شده نبود ولی همونطور که بارها گفتم نه تنها پشیمون نیستم، بلکه خیلی خیلی خوشحالم که با این تابوشکنی در بین تمام بازیگران لقب (دختر هزارچهره سینمای ایران) رو گرفتم و به این لقب برای همیشه افتخار می‌ کنم.

حرف‌های حامد بهداد در یک جشن سینمایی در حمایت از نوید افکاری و زندانیان سیاسی حمله شدید شهره قمر که خود را بازیگر و دختر هزار چهره می‌خواند را به دنبال داشت.

شهره قمر در سخنانی تند به خاطر حمایت و اظهارنظر حامد بهداد درباره حکم اعدام نوید افکاری جنجال زیادی در فضای مجازی به پا کرد. قمر در پیج اینستاگرام خود در اقدامی عجیب با تهدید حامد بهداد نوشت: «جناب بازیگر، هنرمند یا هر چی … به‌ جای پز روشنفکری، یه الگوی درست باش برای هم‌ نسلانت، بعید نیست شما هم مثل دوستمون فردا بگی من جنسیتم زنه و فرداش انکار کنی.

مثل طوطی حرف‌ های منافقین و غربال نکن. من اگر حاکم بودم قطعاً همه شون رو اعدام می‌ کردم». این سخنان در حالی است که هنوز کارنامه هنری و فیلم‌ هایی که شهره قمر در آن بازی کرده به درستی مشخص نیست.

شهره قمر چندی پیش نیز با انتشار پستی در پیج اینستاگرامی خود ترانه علیدوستی و دخترش را تهدید و اخطار داد که از  افرادی که قصد براندازی نظام را دارند حمایت نکند و گرنه با شهره قمر طرف خواهد بود.

ره قمر بازیگر سینمای کشورمان که خود را تنها بازیگر مطلق سینمای ایران می داند، ب ا وجود کم کار شدنش هنوز خود را سوپر استار می داند و یکی از دلایل کم کاریش را مافیای سینمای ایران می داند، او به تهیه کنندگانی چون محمد حسین فرح بخش و محمدرضا شریفی نیا حمله کرد و گفت: قسمت اعظم سینمای ایران متاسفانه دست این افراد است که به نظر من این قسمت بخش آب دوغ خیاری است و بزرگترین ضربه را همین ها به سینما می زنند. باید اصل و ریشه سینمای ایران نابود شود و از اول ساخته شود.

شهره قمر در خصوص کرونا که این روزها میهمان ناخوانده کشورمان است گفت: اعتقادی به کرونا ندارم، احساس می کنم یک شایعه جهانی است.

شهره قمرروی آنتن زنده رادیو گفت: تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانم باید اصل و ریشه سینمای ایران نابود شود و از اول ساخته شود اعتقادی به کرونا ندارم احساس میکنم یک شایعه جهانیست!

شهره قمر ، بازیگر معروف سینمای ایران این روزها به یکی از جنجالی ترین سلبریتی ها تبدیل شده است. وی در هفته های گذشته در جریان درگیری لفظی اش با ترانه علیدوستی خبرساز شد. قمر در چند استوری که در صفحه اینستاگرامش قرار داد ترانه دوستی را مورد انتقاد قرار داد. وی علیدوستی را یک برانداز توصیف کرد که قصد اغتشاش و جاسوسی علیه نظام را داشته و به او هشدار داد که مواظب رفتارش باشد.

شهره قمر در نهایت حتی علیدوستی و دخترش را تهدید به مرگ کرده بود. اکنون قمر که متولد کردستان است و جنجال های زیادی بر سر تاریخ واقعی تولدش وجود دارد، در یک مصاحبه صوتی خود را تنها بازیگر مطلق سینمای ایران دانسته و سخنان جنجال آفرین جدیدی در مورد برخی چهره های سینما و تلویزیون و حتی ویروس کرونا به زبان آورده است:

من تنها بازیگر مطلق سینمای ایرانم و این بر کسی پوشیده نیست. یعنی چی؟ یعنی اینکه من نه سریال تلویزیونی بازی کردم، نه سریال رسانه ای بازی کردم، نه تله فیلم بازی کردم. فقط و فقط و فقط فیلم سینمایی رو بازی کردم که در سینما اکران می شه.

خب طبیعتاَ برای یک بازیگری که یک لایف استایل داره، یا یک خط مشی مشخصی داره، یا یک برندی، یک مارکی، چی می گن، یه مارکی به اسم سینما روشه نمیشه اسم کم کار گذاشت، به نظر من این یک آرمه».

وقتی طرف دیگر مصاحبه از وی می پرسد که آیا چنین سبک بازیگری انتخاب خودتان بوده، شهره قمر چنین پاسخ می دهد: «بله من یه قابی رو از اول به اسم سینما انتخاب کردم، بهش تعهد دادم و انشالا تا روزی که زنده ام توی این قاب می مونم و به تعهدم عمل می کنم، ایشالا». وقتی مصاحبه گر از وی می پرسد که آیا این حرف ها بدان معناست که هیچگاه وی را در سریالی تلویزیونی نخواهیم دید، قمر چنین پاسخ می دهد: «خدا نکنه، خدا نکنه».

وقتی از او پرسیده می شود آیا اگر پیشنهاد مالی خوبی برای بازی در یک سریال تلویزیونی مانند سریال «دل» به وی پیشنهاد شود نخواهد پذیرفت، شهره قمر چنین پاسخ می دهد: «من که این سریال رو ندیدم ولی ابداً ، من برای پول هیچوقت زندگی نکردم و تمام افتخارم اینه که نگاهم به کارم و سینما فقط آرمانی بوده و انشالا خواهد بود».

در ادامه مصاحبه از وی پرسیده می شود که به نظر می رسد شهره قمر از جانب بخشی از بدنه سینما به خاطر اظهارنظرهای جنجالی اش بایکوت شده است، اما از صحبت های قمر چنین بر می آید که وی پیشنهاداتی داشته اما گزیده کار است.

قمر به این موضوع نیز چنین واکنش نشان می دهد: «نه لزوماً، اگر اجازه بدید یک توضیح کوتاهی در این مورد بدم، جناب آقای امامی ما، متاسفانه سینمامون دست یک سری مافیایی هستش که، یعنی قسمت اعظمش رو منظورمه، هفتاد تا هشتاد درصد سینمای ایران دست مافیایی هست که به نظر من اسم این سینما را باید آبدوغ خیاری گذاشت، که دست یک سری تهیه کننده س به اسم آقای، چه می دونم، حسین فرحبخش و شریفی نیا و اینهایی که من نمیدونم روی چه حسابی به اینها سینما دادن و صاحب سینما شدن».

در ادامه صحبت ها، قمر چنین می گوید: «از نظر من بزرگ ترین ضربه رو به ساختار سینما از اصل و پایه این تهیه کننده ها و امثالهم زدن، حتی به بدنه سینما، برای اینکه سلیقه ی… من قبل از اینکه بیاید روی خط مشی داشتم صحبت های آقای راد گوش می کردم، با این صحبتشون خیلی موافق بودم و هستم و اون این بود که ذهن مخاطب ایرانی ما رو این بخش از تهیه کننده ها و مافیای سینما آلوده کردن و فاسد کردن و سلقیه مردم رو آوردن پایین.

صحبتی که شهره قمر داره در باب اینها اینه که بایدساختار سینما از اصل و پایه نابود بشه، یعنی بهم بریزه و از نو ساخته بشه و تهیه کننده هایی که فیلم های آبدوغ خیاری می سازن، از جمله آقای حسین فرحبخش ها، اینها کنار گذاشته بشن، سینماها از دست اینها گرفته بشه و بدست تهیه کننده ها و کارگردان هایی از نسل نو یا حداقل کارگردان هایی که می تونن محوریت ارزش سازی داشته باشن توی سینما داده بشه».

شهره قمر مصاحبه جنجالی خود را چنین به پایان می رساند: «این کل حرف منه، حالا در واقع صحبت شما، بله چرا که نه؟ یکی از دلایلی که شاید کم کار شدم از نظر شما… توی این سال های اخیر، وجود همین باندها و مافیا و لابی کثیف سینما، امثال آقای شریفی نیاست و آقای حسین فرحبخش ها و اینها. می دونید که شهره قمر به شهامت شهره س، یک آدمی ام که فقط از خدای خودم حساب بردم، می برم و خواهم برد انشالا.

اتفاقی که داره توی سینمای ایران میفته، سینمای ما داره به سمت لودگی و نابودی و مسموم شدن اذهان عمومی سوق داده می شه. و اگه جلوی این جریان گرفته نشه ما بزودی سینمامون رو از دست می دیم و دچارِ… یعنی به تماشاچیان سریال دل تبدیل می شیم».

در طول چند سال گذشته همه تلاشم این بودم که بازیگر صرف سینما باشم و در هیچ تله‌ فیلم یا سریال تلویزیونی بازی نکرده ام چون اعتقاد من به سینماست و ترجیح می دهم به عنوان یک بازیگر سینما شناخته شوم.

خوشبختانه با توکل به خدا توانستم با وجودی اینکه مثل ماهی قزل آلا خلاف جهات آب شنا کردم و خیلی از نقش ها را نپذیرفتم و حاضر شدم گریم های متفاوت و سنگین را روی چهره ام بپذیرم تا بتوانم به ایده آل هایم نزدیک شوم، در این مدت محدود پیشرفت هم بکنم.

قمر در پاسخ به این پرسش که بعد از بازی در فیلم “رییس” مسعود کیمیایی چطور توانسته راه خودش را در سینما باز کند؟ توضیخ داد: من هیچ گاه در فیلم “رییس” بازی نکردم و تا به حال با مسعود کیمیایی همکاری نداشتم.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *