سکانس های سانسور شده سریال می خواهم زنده بمانم شهرام شاه حسینی

[ad id='39844']

[quote]: نیروی انتظامی از سریال «می‌خواهم زنده بمانم» شکایت کرده و خواهان توقیف این سریال و حذف قسمت‌های قبلی‌اش شده است.سریال «می‌خواهم زنده بمانم»؛ سریالی عاشقانه داستانی پرتلاطم را در دهه پرماجرای ۶۰ روایت می‌کند- و ظاهرا همین هم مشکلات این سریال را باعث شده است.[/quote]

اما اینکه چه چیزی سریال «می‌خواهم زنده بمانم» را در خطر توقیف قرار داده، در روز‌های اخیر باعث صحبت‌های زیادی شده است. در حقیقت مدت‌هاست که گفته می‌شود این سریال با خطر توقیف مواجه است و به‌واقع از همان اولین قسمت‌های انتشار «می‌خواهم زنده بمانم» این شایعات پیرامون این سریال مطرح بوده است.

بسیاری دلیل حساسیت‌های موجود درباره «می‌خواهم زنده بمانم» را در نگاه این سریال به نیرو‌های انتظامی سال‌های آغازین دهه ۶۰ جست‌وجو می‌کنند. در واقع اینکه شهرام شاه‌حسینی نیرو‌های کمیته را به نوعی متفاوت از تصویر دلخواه تصمیم‌سازان این سال‌ها به تصویر کشیده؛ از نظر این گروه مجوزی است برای جلوگیری از عرضه و نمایش سریال.

 

 

اما شماری دیگر دلیل نارضایتی نهاد‌های ناظر را نمایش کاراکتری، چون امیر شایگان می‌دانند. یکی از مسئولان بانفوذ و مهم قوه‌قضائیه، دارای قدرت برگرداندن آرای صادره و توقف حکم اعدام متهمان، که به صورت «قانونی» و راحت، مخالفینش را می‌کشد. یک شخصیت مخوف و ترسناک- که بازی درخشان و باصلابت حامد بهداد هم به یاری‌اش آمده و یکی از مقتدرترین و مخوف‌ترین تصاویر را از کاراکتر اصولا کلیشه‌ای مدیران کشور در سال‌های دهه ۶۰ حاصل آورده است. تصویری جذاب که البته به مذاق عده‌ای چندان خوش نیامده و اعتراضاتی را موجب شده است.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *