توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم در اینستاگرام به خاطر سریال علی البدل و واکنش سیروس مقدم

[ad id='39844']

توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم: سحر قریشی در واکنش به سخنان سیروس مقدم، متنی را در اینستاگرامش منتشر کرد.

سحر قریشی در صفحه اینستاگرامش به صحبت‌های سیروس مقدم درباره دلیل حذف شدنش از سریال «علی البدل» واکنش نشان داد.

این بازیگر درهمین راستا نوشت: «اگـر بـرای بدست آوردن پــول مجبــوری دروغ بگــوئی و فریبکـاری کنی، تهیــدسـت بمـان!

اگـر بـرای بدست آوردن جــاه و مقــامی بـایـد چـاپلـوسی کنی و تملّــق بگــوئی، از آن چشـم بپــوش!

اگـر بـرای آنکه مشهــور شـوی، مجبــور می‌شــوی مانند دیگــران خیــانـت کنی، در گمنــامی زنـدگــی کن!

بگــذار دیگــران پیـش چشــم تـو بـا دروغ و فــریـب ثـروتمنــد شونـد، بـا تملّــق و چـاپلـوسی شغل‌های بـزرگـی را به دسـت آورنـد و بـا خیــانـت و نـادرستـی شهــرت پیــدا کننـد، تـو گمنــام و تهیــدسـت و قـــانـع بــاش! زیـرا اگـر چنیــن کنی تـو سـرمـایـه‌ای را که آنهـا از دسـت داده‌انـد، به دسـت آورده‌ای و آن شـــرافـت است.»

توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم

چرا سحر قریشی از سریال علی البدل حذف شد؟

سریال علی البدل در لوکیشنی خاص در روستایی در اطراف همدان با دکور سازی در فضایی متفاوت روایت شد قصه ای مفرح و طنز دارد که می تواند روایتی متفاوت از طنز تلویزیونی به قلم محسن تنابنده (سرپرست نویسندگان)، خشایار الوند و مشاور، حسن وارسته باشد.سحر قریشی

سحر قریشی

مجموعه نوروزی «علی البدل» به کارگردانی آقای «سیروس مقدم» و تهیه کنندگی خانم «الهام غفوری» با استقبال گسترده مخاطبان روبه رو شده است. «علی البدل» سریال مخاطب پسندی است که درایام نوروز از شبکه یک سیما پخش شد و به همین مناسبت با سیروس مقدم، کارگردان این مجموعه مصاحبه مفصلی انجام داده ایم که می خوانید.

توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم

بازیگران سریال علی البدل

توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم
چه شد که نوروز، به عنوان زمان پخش این سریال انتخاب شد؟
تاریخچه مجموعه «علی البدل» از یک طرح ۳۰قسمتی شروع می شود؛ ابتدا قرار بود این مجموعه در ۳۰قسمت و برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان سال قبل ساخته شود و سیناپس کار هم آماده بود ولی با نزدیک شدن به ماه رمضان و این موضوع که این سریال پروژه سختی بود، شرایط مساعدی برای تولید وجود نداشت و ضمن آن که در آن دوره سازمان با محدودیت های مالی زیادی هم روبه رو بود. نهایتاً تصمیم براین شد که این مجموعه با قصه ای کوتاه تر و حدود ۱۵قسمت، برای پخش در ایام دیگری از سال آماده شود. پس از منتفی شدن پخش ماه رمضان، ابتدا قرار شد که این مجموعه در ایام تابستان نمایش داده شود یا اوایل زمستان، که با فراهم نشدن شرایط و نظر مدیران، پخش این سریال برای ایام نوروز در نظر گرفته شد.
آیا کوتاه شدن قصه، به روایت لطمه نمی زند؟
طبیعی است که کوتاه شدن داستان به مجموعه آسیب می زند؛ وقتی شما قصه ای را برای ۳۰قسمت طراحی می کنید، سفره ای پهن می شود که به آهستگی چیدمان آن کامل می شود و اگر توجه کنید در قسمت های ابتدایی علی البدل ما با ریتم نسبتاً کندی همراه هستیم ولی از قسمت پنجم به بعد ریتم داستان سریع می شود و علت آن این است که در آن زمان دیگر مشخص شده بود که باید قصه را در ۱۵قسمت ببندیم؛ قاعدتاً اگر ما از ابتدا می دانستیم که سریال قرار است ۱۵قسمتی باشد، قصه و شخصیت پردازی ها را با توجه به آن اجرایی می کردیم و ریتم تندتری به داستان می دادیم.
آیا ایده ساخت این مجموعه از فیلم «ایران برگر» الهام گرفته است؟
ایده اولیه متعلق به آقای تنابنده بود که حدود دوسال پیش به تلویزیون ارائه شده بود که به دلیل سختی های تولید این مجموعه و همچنین مفاهیم حساس آن که دقت زیادی را برای تولید می طلبید، نهایتاً به سال۹۵ رسید.
شاید به این دلیل که به هرحال آقایان تنابنده و مهران فر در پروژه «ایران برگر» نیز حضور داشته اند این شائبه به وجود آید که علی البدل از آن فیلم ایده برداری شده است ولی در واقع به هیچ عنوان قصد و هدف این اتفاق نبوده است و ایران برگر بیشتر به فضای انتخاباتی و دعواهای حاشیه آن در یک آبادی می پردازد؛ ما تلاش کردیم که فضا و قصه ای جدید را روایت کنیم و در اواخر سریال ماجراها به قدری پیچیده می شود که باعث تفاوت های اساسی با ایران برگر می شود.
موضوع سفر رییس جمهور از ابتدا در قصه بود یا با توجه به نزدیکی انتخابات به آن اضافه شد؟
این موضوع در همان طرح اولیه دوسال پیش هم وجود داشت؛ در قصه اولیه ناکجاآبادی وجود داشت که ثروت خدادادی که آب های زیرزمینی است را دارند و این روستا توسط دو خان اداره می شود که درعین مسن بودن دارای رفتاری کودکانه و سرشار از لجبازی هستند. در همان قصه اولیه، موضوع سفر رییس جمهور به این آبادی وجود دارد که در قسمت اول عنوان می شود. در زمانی که ما سریال را می ساختیم، با توجه به فاصله زمانی با انتخابات، هنوز فضای رقابتی و انتخاباتی امروز وجود نداشت.
ما هیچ هدف و قصدی برای تقابل یا حمایت از جناح ها و جریان های سیاسی نداشتیم. ما معتقدیم که خود مردم باید فکری به حال خودشان بکنند و رییس جمهور هم فرد منتخب همین مردم است و اگر رفتار و کردار مردم درست نباشد، طبیعتاً یک نفر نمی تواند کار خاصی انجام دهد.
از علت عدم حضور بازیگرانی مثل «گوهرخیراندیش» و «سحرقریشی» در این سریال بفرمایید.
توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم هر پروژه ای در زمان شروع، گزینه هایی برای نقش های مختلف دارد؛ مورد خانم «گوهر خیراندیش» ایده اولیه ای بود که قرار بود یکی از خان ها زن باشد و نقش آن را ایشان بازی کنند که یک رقابتی بین خان مرد و زن ایجاد شود ولی این ایده در همان ابتدای کار لغو شد و علت آن هم این بود که با این انتخاب، بسیاری از موقعیت های طنز محدود می شد.

توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم

علت عدم حضور سحر قریشی در علی البدل

توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم نقش دختری که به روستا می آید و مردم او را به عنوان فرستاده رییس جمهور اشتباه می گیرند، در ابتدا قرار بود خانم «سحر قریشی» بازی کنند که نهایتاً با مشورت هایی که صورت گرفته شد از این انتخاب منصرف شدیم. دوستان معتقد بودند که داستان خاص این سریال به اندازه کافی پتانسیل حاشیه سازی و حساسیت را دارد و بهتر است خودمان از حواشی احتمالی بیشتر جلوگیری کنیم و این معذوریت ها درباره ایشان از سمت تلویزیون منجر به این اتفاق شد وگرنه بعید می دانم چیزی به اسم ممنوع التصویر در تلویزیون داشته باشیم.
امکان تولید سری بعدی این سریال وجود دارد؟
مشخص نیست، باید بررسی شود که ابتدا نظر مردم چگونه است و آیا این مجموعه را دوست داشته اند و سپس نیاز سنجی صورت گیرد و درمرحله بعد این که مدیران فرهنگی موافق این اتفاق هستند و در مرحله آخر این موضوع که آیا تیم سازنده، ایده و داستان نو و جذابی برای ادامه این مجموعه دارند یا خیر. ضمن این که علی البدل برعکس «پایتخت» که فضایی دارد که شما در یک جمع شلوغ هم می توانید آن را ببینید و متوجه داستان شوید، نیاز به دقت و فهم داستان دارد و به همین علت امیدواریم که علی البدل در زمان مناسب دیگری هم بازپخش شود که می تواند جذابیت های زیادی داشته باشد.
از اینکه استاندارد قضاوت شما توسط مردم «پایتخت» است نگران نیستید؟
صادقانه باید بگویم که چرا، واقعاً نگران کننده است؛ حتی مردمی که درباره علی البدل صحبت می کنند در پایان از پایتخت سؤال می کنند! و سریال علی البدل را با آن مجموعه مقایسه می کنند یا می پرسند که چرا نقی در علی البدل چنین نقشی دارد؟! خب این سؤالات طبیعی است ولی باید درنظر داشت که هرکار فضای خاص خود را دارد که باید براساس آن عمل کرد.
از همکاری های آینده با سازمان «اوج» بفرمایید.
در حال حاضر درآستانه تولید «پایتخت» با همکاری سازمان اوج هستیم و تا این لحظه همکاری خوبی بوده است و برخلاف برخی از حواشی، اوج درباره داستان این مجموعه اعمال نظر و دخالتی نداشته است. ورود اوج به سریال سازی در تلویزیون فقط بحث حمایتی است و دراین اوضاع محدود مالی سازمان می تواند کمک خوبی صورت بپذیرد.
مجموعه «هنگام بیداری» هم درحال انجام کارهای مقدماتی است که بعد از پایتخت وارد تولید شود؛ متن درحال نگارش است، لوکیشن ها بازبینی شده و قطعاً اوایل پاییز کار کلید خواهد خورد.

توهین بیشرمانه سحر قریشی به سیروس مقدم

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *