با پیرترین مدل های زن دنیا آشنا شوید

[ad id='39844']

پیرترین مدل های زن دنیا

برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: زمانی که صحبت از مد و فشن به میان می آید، تصویری از یک فرد زیبا، خوش اندام و جوان در ذهن ما شکل می گیرد. اما در صنعت مد، مدل های غیر معمولی هم هستند که بر خلاف انتظار، استانداردهای مادلینگ را نداشته اما به شهرت زیادی رسیده اند. به عنوان مثال مانکن ها حداکثر تا سن ۴۰ سالگی می توانند در این صنعت فعالیت کنند، زیرا یکی از شرط های مدل بودن، جوانی است اما این قانون همیشه صدق نمی کند. در این مطلب ما مسن ترین مدل هایی را که در این عرصه به خوبی درخشیده اند، به شما معرفی می کنیم.

 

 

Bo Gilbert صد ساله

 

 
مجله «British Vogue» به مناسبت صدمین سالگرد تولدش، از مدلی ۱۰۰ ساله استفاده کرد، ایده فوق العاده ای است، نه؟ بو گیلبرت، مدل ۱۰۰ ساله ای است که تا به حال تجربه مادلینگ نداشته اما پس از این که مجله محلی «The Evesham Journal» عکسش را به مناسبت تولد ۱۰۰ سالگی اش چاپ کرد، توجه بسیاری از طراحان مد را متوجه خود ساخت. او در اواسط جنگ جهانی اول، به تاریخ ۱۲ ژانویه ۱۹۱۶، به دنیا آمد. به گفته خودش از بچگی عاشق مد و فشن بوده است: «من تنها برای خودم تیپ می زدم، نه برای دیگران یا پسران اطرافم.»
 
 
 

 

 

Daphne Selfe هشتاد و هفت ساله

 

 
حرفه مادلینگ دافنه از سال ۱۹۴۹ و در سن ۲۰ سالگی، زمانی که در کنار دیگر دختران برای مدل جلد مجله به رقابت پرداخت، آغاز شد. از آن زمان به بعد عکس او در مجلات مشهور بسیاری از جمله «Vogue»، «Harper’s Bazaar» و «Vanity Fair» به چاپ رسید. در سال ۲۰۱۵ نیز نام او به عنوان مسن ترین سوپرمدل جهان در رکورد گینس ثبت شد. او ساکن انگلستان است و اعتراف می کند که تا به حال هیچ گونه عمل زیبایی نداشته است. او زیبایی چهره اش را مدیون خانواده، رژیم غذایی سالم و ورزش هایی چون یوگا و پیاده روی می داند. اگر چه کار مادلینگ او از سال ۱۹۴۹ آغاز شده اما از ۱۰ سال پیش بود که او حرفه خود را به طور جدی آغاز کرد، یعنی درست زمانی که به پیشنهاد طراحان مد، روی دفینه راه رفت.
 
 
 

 

 

Baddie Winkle  هشتاد و هفت ساله

 

 
در سال ۲۰۱۵، یکی از ستاره های ۸۶ ساله اینستاگرام به نام بادی وینکل به کمپین مد و فشن پیوست. او با حضور در این کمپین به دیگران ثابت کرد که هیچوقت برای ستاره شدن، آنهم در دنیای مد و فشن، دیر نیست.
 
 
 

 

 

China Machado  هشتاد و پنج ساله

 

 
چاینا ماکادو ۸۵ ساله در شانگهای متولد شد. او و خانواده اش در سال ۱۹۳۷ در نبرد شانگهای تمام زندگی خود را از دست دادند و مجبور شدند که کشورشان را ترک کنند. آنها به وسیله قایق به آمریکا مهاجرت کردند. چاینا در سن ۱۹ سالگی مهماندار یک هواپیما شد اما چند سال بعد به پاریس نقل مکان و حرفه مادلینگ را در آنجا آغاز کرد. او در آن زمان گران ترین مدل اروپایی، با درآمد ۱۰۰۰ دلار در روز، بود.  با افزایش سن اش، نه تنها فعالیت اش در این زمینه کمتر شد، بلکه پیشنهادهای بیشتری نیز به او می دادند. به عنوان مثال او از سن ۸۰ سالگی به بعد، با مجلات مشهوری چون «W» و «Barneys» همکاری کرد.
 
 
 

 

 

Carmen Dell’Orefice  هشتاد و چهار ساله

 

 
فعالیت در حرفه مادلینگ کارمن به ۷۰ سال پیش باز می گردد. او کارنامه موفقی در این صنعت دارد، به عنوان مثال عکس ۱۵ سالگی او روی جلد مجله «Vogue» چاپ شد یا این که دستمزد او در سال ۱۹۵۰، ۳۰۰ دلار در ساعت بوده است. او اخیرا اعتراف کرده که در طی ۲۰ سال گذشته، بیشترین فعالیت را در دنیای مد داشته و خودش نیز از این که چطور توانسته در این سن آنهمه فعال باشد، متعجب است.
 
 
 

 

 

Wang Deshun هشتاد ساله

 

 
بازیگر چینی، Wang Deshun، ۸۰ سال دارد و از سال ۲۰۱۵، زمانی که در فشن شو چین شرکت کرد، به خوبی در دنیای مد و فشن درخشید. او اعتراف کرده که از سن ۶۰ سالگی به ورزش روی آورده تنها به این دلیل که برای شغل مورد علاقه اش که مادلینگ است، اندامی زیبا داشته باشد.
 
 
 

 

 

Veruschka von Lehndorff  هفتاد و شش ساله

 

 
وروسچکا، ۷۶ سال سن دارد اما اندام باریک و چهره زیبای او باعث شده که او به عنوان مدل در صنعت مد و فشن فعالیت کند. در سال ۱۹۷۲، زمانی که طراحان مد از او خواستند که موهایش را کوتاه کند تا ظاهری جذاب تر و متفاوت به خود بگیرد، او از این کار سر باز زد زیرا دوست نداشت که مانند دیگر مدل ها به چشم آید. او دوست داشت که متفاوت از دیگران باشد، شاید به همین علت است که هنوز هم در سن ۷۲ سالگی در کت واک ها قدم می گذارد و عکس هایش رو جلد مجلات چاپ می شود.
 
 
 

 

 

Maye Musk  شصت و هشت ساله

 

 
مای ماسک از سن ۱۵ سالگی یک مدل بوده که در جنوب آفریقا بزرگ شده است. او می گوید: «زمانی که من ۱۵ سال سن داشتم، فکر می کردم که حداکثر در سن ۱۸ سالگی با دنیای مد و فشن خداحافظی می کنم، اما حال ۶۸ سالم است و همچنان در این حرفه مشغول به کارم.»
[news_box style=”two_cols” display=”category” title=”دنیای مد” category=”6″ orderby=”random” show_more=”on” header_background=”#7a7a7a” header_text_color=”#ffffff” hide_dots=”yes”]
[news_box style=”two_cols” display=”category” title=”خانواده برتر” category=”7″ orderby=”random” show_more=”on” last=”yes” header_background=”#707070″ header_text_color=”#ffffff” hide_dots=”yes”]
پیرترین مدل های زن دنیا   پیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیا   پیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیاپیرترین مدل های زن دنیا
[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *