حمایت تمام قد بهاره رهنما از سارو قهرمانی در جریان اغتشاش های اخیر

[ad id='39844']

 

بهاره رهنما، بازیگر سینما: سارو قهرمانی«چند ماهی تو رستوران ما کار می‌کرد و پیک موتوری بود. بسیار آروم ‌و محجوب بود و اغلب نگران مادرش. امروز دیدم و شنیدم که درگیری‌های اخیر کشته شده

خانم رهنما در توئیت دیگری خبر داده که «از فرمانداری سنندج باهام تماس گرفتند و‌ گفتند آقای قهرمانی به خاطر همکاری با یک گروهک تروریستی کشته شده، شما اطلاعاتتون غلطه، جوان‌های مردم تحریک می‌شن و ممکنه درگیری ایجاد بشه و چند تا جوون دیگه هم آسیب ببیند، ازشون خواستم برای روشن شدن اذهان عمومی مدارکش رو رسما اعلام کنند»

 

بستگان سارو قهرمانی، جوان ۲۴ ساله می‌گویند جنازه وی روز شنبه از سوی نهادهای اطلاعاتی به خانواده وی تحویل داده شده است. 

مقام‌های قضایی و اجرایی جمهوری اسلامی ایران پیش از این کشته شدن سینا قنبری و وحید حیدری در زندان‌های اوین و اراک را تایید کرده بودند. مسئولان ایرانی می‌گویند این دو نفر در بازداشتگاه «خودکشی» کرده اند. 

 

یکی از نزدیکان آقای قهرمانی به بی‌بی‌سی فارسی گفته است که جنازه وی روز شنبه از طرف اداره اطلاعات سنندج به خانواده تحویل داده شده است.

این فرد به نقل از مادر سارو قهرمانی گفته که «بر روی جنازه او آثار ضرب و شتم وجود داشته است.» 

مقام‌های ایرانی می‌گویند بیش از ۲۰ نفر را در جریان اعتراضات دی‌ ماه در این کشور جان خود را از دست داده اند. با این حال، هویت بسیاری از این افراد کماکان از سوی منابع رسمی اعلام نشده است. 

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی پیشتر نسبت به تکرار حوادث مشابه زندان کهریزک هشدار داده بود. 

گروهی از نمایندگان مجلس ایران پس از ناآرامی‌های اخیر خواستار بازدید از زندان اوین شده بودند.

 

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *