سوابق کاری و بیوگرافی الناز حبیبی

[ad id='39844']
[stextbox id=’warning’]من و همسرم هنوز دوران عقدمان را سپری می‌کنیم و به قول معروف زیر یک سقف نرفته‌ایم اما راستش را بخواهید با وجود اینکه چیزی به عروسی‌مان نمانده برنامه ریزی خاصی برای برگزاری عروسی و نوع تشریفات نکردیم، چون هر دوی ما به شدت آدم های شلوغی هستیم و نمی‌توانیم زمان چندانی را به این مسائل اختصاص دهیم به همین خاطر فکر کنم همه چیز در حدل معقول برگزار شود و احتمالا خبری از عروسی تشریفاتی نیست. [/stextbox]
الناز حبیبی بازیگر سینمای ایران
با هر کاری که پخش می‌شود می‌گویم کاش مادرم بودند و این لحظه را می‌دیدند و شادی‌ام را با ایشان شریک می‌شدم. مصاحبه (۱۳۹۲) با الناز حبیبی برای من بسیار متفاوت بود چرا که او با صداقت و جسارت خاصی در مورد ازدواج اظهارنظر کرد و برای ما از آداب و رسوم خواستگاری و مراسم عقدش گفت و اینکه مسائل مالی آنقدرها که برخی می‌گویند در زندگی مشترک بی‌اهمیت نیست.
وقتی حرف از ازدواج و شروع زندگی مشترک به میان می‌آید و افراد می‌خواهند از تجربه زندگی زیر یک سقف بگویند معمولا دچار کلیشه‌های رایج می‌شوند و دوست دارند در صحبت‌هایشان به شدت خود را خوشبخت و عاشق پیشه نشان دهند و تصویر یک زندگی رویایی و ایده آل را از خود به جای بگذارند؛ در حالی که خیلی وقت‌ها این تصویر ارائه شده از جانب آن‌ها چندان با واقعیت انطباق ندارد و اگر در زندگی برخی از آن‌ها ریز شوید به مشکلاتی که کم و بیش با آن مواجه‌اند پی می‌برید.
سن ازدواج برای هر کسی متفاوت است 
در مورد ازدواج نمی‌توان سن خاصی را در نظر گرفت و گفت، «مثلا وقتی افراد به این سن و سال رسیدند، باید ازدواج کنند» مثلا فردی به فراخور شراطی که در آن قرار دارد ممکن است برای ازدواج به لحاظ روحی و مالی احساس آمادگی کند، به همین خاطر دوست ندارم در این مورد برای کسی نسخه بپیچم و بگویم مثلا چون من در ۲۴ سالگی ازدواج کردم دختران دیگر هم باید در این سن ازدواج کنند.
بهانه ای برای شروع زندگی
متاسفانه این روزها آمار طلاق به شدت در حال افزایش است، بخش زیادی از این مشکل هم به این برمی‌گردد که افراد به درک و شناخت کافی برای ازدواج نرسیده‌اند و اختلاف‌های کوچک را جدی نمی‌گیرند و یا اینکه از لحاظ مالی هنوز به استقلال کافی نرسیده‌اند، در هر حال به عقیده من، اگر درک و تفاهم وجود نداشته باشد، افراد خیلی زود از دست هم خسته می‌شوند و ترجیح می‌دهند از یکدیگر جدا شوند. 
وجه مشترک من و همسرم برای ازدواج
بیش از یک سالی است که من و همسرم «مهدی صاحب الزمانی» با هم پیوند زناشویی بسته‌ایم آن چیزی که باعث شد من و مهدی در وهله اول به هم علاقمند بشویم و بخواهیم باقی زندگی‌مان را کنار هم بگذرانیم، خصوصیات مشترک بسیاری بود که بین ما وجود داشت. ما از نظر اخلاقی به شدت به هم شبیه هستیم و این شباهت به ما کمک می‌کند تا لحظاتی آرام را کنار هم سپری کنیم. از طرفی ما سعی کردیم نسبت به یکدیگر با گذشت و منعطف باشیم. این موضوع به ما کمک کرد تا از کنار هم بودن بیشتر لذت ببریم. 
برگزاری مراسم به شیوه سنتی
با وجود اینکه خانواده من در خارج از کشور زندگی می کنند، اما همچنان به آداب و رسوم ایرانی اهمیت می‌دهند و حتی می‌توان گفت تا حد زیادی سنتی هستند. به همین خاطر مراسم خواستگاری ما به همان شیوه مرسوم سنتی برگزار شد و ما در منزل، میزبان خانواده داماد بودیم. خوشبختانه چون من و مهدی حرف‌هایمان را با هم زده بودیم، استرسی بابت خواستگاری نداشتیم. 
خبری از عروسی تشریفاتی نیست
من و همسرم هنوز دوران عقدمان را سپری می‌کنیم و به قول معروف زیر یک سقف نرفته‌ایم اما راستش را بخواهید با وجود اینکه چیزی به عروسی‌مان نمانده برنامه ریزی خاصی برای برگزاری عروسی و نوع تشریفات نکردیم، چون هر دوی ما به شدت آدم های شلوغی هستیم و نمی‌توانیم زمان چندانی را به این مسائل اختصاص دهیم به همین خاطر فکر کنم همه چیز در حدل معقول برگزار شود و احتمالا خبری از عروسی تشریفاتی نیست. 
پدرم میزان مهریه را تعیین کرد
راستش را بخواهید وقتی حرف مهریه و رسم و رسوم مربوط به عروسی به میان آمد. من و مهدی تصمیم گرفتیبم خودمان را کنار بکشیم و مسائل را به بزرگترها واگذار کنیم چون می‌دانستیم آن‌ها به دلیل اشرافشان نسبت به این مسائل، زبان هم را به خوبی می‌دانند و به قول معروف می‌دانند چگونه با هم صحبت کنند. در هر حال میزان مهریه را پدر من تعیین کرد و من دخالتی در مورد آن نداشتم. البته این صحبت‌ها بدون کمترین چالش و اختلاف نظری بیان شد چون خانواده های ما به لحاظ سطح به هم نزدیک بودند و ما مشکلی در این خصوص با هم نداشتیم. 
آقای داماد ایران زندگی نمی‌کند
همسرم سال‌هاست که در خارج از کشور اقامت دارد و چون شرایط کاری من هم به گونه‌ای است که نمی‌توانم به واسطه شغلم از ایران بروم به همین خاطر من و ایشان از وقت‌های بیکاری‌مان استفاده می‌کنیم و به همدیگر سر می‌زنیم هر چند که این دوری و جدایی سخت است اما در شرایط کنونی چاره‌ای جز تن دادن به آن نداریم. 
فیلم‎شناسی
 • ناخواسته (۱۳۹۲) 
 • پیتزا مخلوط (۱۳۸۹) 
 • فصل باران‌های موسمی (۱۳۸۸) 
مجموعه‎های تلویزیونی
 • سر به راه (سعید سلطانی – ۱۳۹۳) 
 • قایم موشک (مهران مدیری) 
 • دردسرهای عظیم (۱۳۹۳) (در نقش بهار) 
 • دودکش (۱۳۹۲) (در نقش عالیه) 
 • مدینه (مجموعه تلویزیونی) (۱۳۹۳) کارگردان:سیروس مقدم 
 • به خاطر مونا (۱۳۹۱) 
 • فراموشی (۱۳۹۱) (در نقش صدف) 
 • لبه آتش (۱۳۹۰) 
 • تا ثریا (۱۳۹۰) (در نقش الناز دختر کوچک خانواده) 
 • سی امین روز (۱۳۹۰) 
 • پنج کیلومتر تا بهشت (۱۳۹۰) 
 • فاصله‌ها (۱۳۸۹) (در نقش صبا) 
 • روزگار قریب (۱۳۸۶)
[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *