همه چیز درباره مت دیمون ستاره سینمای هالیوود

[ad id='39844']

[quote]وی در برنامه ریالیتی شو «پروژه گرین لایت» که در آن همراه با بن افلک بر سر کارگردانی یک فیلم نامه واحد رقابت می کرد به مجری آفریقایی آمریکایی برنامه که خود نیز یک فیلمساز بود گفت که تنوع نژادی در پشت دوربین مهم نیست و تنها در جلوی دوربین باید مورد توجه قرار گیرد.[/quote]

 

 

 

-او شخصیت نامزدش مینی درایور را در تلویزیون خرد کرد
اولین باری که تصویر مت دیمون خوب ترک برداشت زمانی بود که وی در مصاحبه با اپرا وینفری اعلام کرد که مجرد است. نکته اینجاست که او در آن زمان با مینی درایور رابطه داشت و قبل از حضور در برنامه اپرا وینفری هیچ حرفی در این مورد به شریک زندگی خود نزده بود.
در واقع درایور از همه جا بی خبر با تماشای این برنامه متوجه شد که مت دیمون از او جدا شده است. وی بعدها در مصاحبه ای با لس آنجلس تایمز در این باره چنین گفت:”وقتی که مت به برنامه اپرا رفت اتفاق ناخوشایندی افتاد. به نظر می رسید او این برنامه را مکان خوبی برای اعلام جدایی ما از یکدیگر به جهانیان می دانست که بنظر من به هیچ عنوان درست و مناسب نبود. البته او فراموش کرده بود که درست یک ماه قبل از آن در برنامه دیوید لترمن عشق خود به من را اعلام کرده بود”.
 

۲- متهم کردن جنیفر لوپز در بی اعتمادی به بن افلک

در سال ۲۰۱۵ وی در مصاحبه ای با هالیوود ریپورتر اعلام کرد که جنیفر لوپز سهم زیادی در بد جلوه دادن دوستش بن افلک در اواخر دهه ۲۰۰۰ داشته است. وی در این باره چنین گفت:” هیچ کسی به اندازه او مورد سوء نیت قرار نگرفت. ده سال پیش، تصویر عمومی او بسیار دورتر از چهره واقعی اش بود. شبیه این بود که وی یک نقش را بازی می کرد که او هیچ استعدادی در انجام آن نداشت و تمام رابطه اش با جنیفر لوپز نیز تحت الشعاع قرار گرفت. او تنها برای نقشی انتخاب شده بود که خودش نبود.
این موضوع بسیار دردناک بود. برای من که دوست او بودم بسیار دردناک بود. زیرا عادلانه نبود، می دانید؟ از نظر من هیچ کسی او را واقعاً درک نکرد. و در حوزه حرفه اش او بار دیگر از پای کوه تا قله را پیمود و از موقعیتی که هر کدام از ما داشته ایم نیز فراتر رفت”. وی تلویحاً تمام این مشکلات را گردن جنیفر لوپز و رابطه اش با بن افلک دانست.

۳- او برای سخنانش بهانه های غیرواقعی و غیرقابل قبول آورد

وی در برنامه ریالیتی شو «پروژه گرین لایت» که در آن همراه با بن افلک بر سر کارگردانی یک فیلم نامه واحد رقابت می کرد به مجری آفریقایی آمریکایی برنامه که خود نیز یک فیلمساز بود گفت که تنوع نژادی در پشت دوربین مهم نیست و تنها در جلوی دوربین باید مورد توجه قرار گیرد. بعد از این که این سخنان در رسانه ها مورد انتقاد قرار گرفت وی مجبور به عذرخواهی شد و در مصاحبه ای چنین گفت:” من عمیقا بر این باورم که فیلمسازان متعددی باید در صنعت فیلم سازی حضور داشته باشند. سخنان من تنها بخشی از گفتگوهای مبسوطی بود که در مورد تنوع در هالیوود و ماهیت بنیادین پروژه گرین لایت بود که این برنامه را یک شو تلویزیونی نمی کند.
متاسفم که این سخنان باعث بی احترامی به برخی شد اما دستکم خوشحالم که این موضوع باعث شد مباحثی در مورد تنوع نژادی در هالیوود آغاز شود. این گفتگوی ادامه داری است که همه ما باید داشته باشیم”. بعدها وی در مصاحبه با هالیوود ریپورتر نیز بهانه تراشی کرد و گفت که در این سخنان به هیچ عنوان مکان و زمان مورد توجه قرار نگرفته است و گفت تنها وقتی که تدوین نهایی این اپیزود را دیده علت خشم مخاطبین و افراد دیگر را درک کرده است. او در مورد احساسش پس از تماشای این اپیزود چنین گفت:” اوه خدای من، من مانند یک انسان نادان به نظر می رسیدم. فکر می کردم سخنانم حساسیت برانگیز نیستند که آن ها را به زبان آوردم”. وی بعدها نیز بارها سعی کرد که این گاف خود را با بهانه های مختلف جبران کند.

۴- متهم شدن به نژادپرستی در فیلم

دیمون زمانی که در فیلم «دیوار بزرگ» (The Great Wall) حضور یافت نیز به نژادپرستی متهم شد. منتقدان بعد از تماشای فیلم و تریلرهای آن، مت دیمون و سازندگان را به ماست مالی کردن افسانه های باستانی چین و به ویژه تحریف افسانه ای که فیلم بر اساس آن ساخته شده بود کردند که عکس العمل دیمون به آن ها بسیار جنجال برانگیز شد. دیمون در برابر این انتقادات چنین گفت:” زیاده گویی های بی دلیل کرده اند. من هم عکس العمل هایی نشان دادم.
من تعجب کردم زیرا این صحبت ها تنها بر اساس یک تیزر تبلیغاتی انجام شده بود. حتی یک تریلر کامل هم نبود چه برسد به کل فیلم. از این رو این اتهامات برای من آزار دهنده بود. در واقع چیزی که برای من بسیار ناخوشایند بود این بود که من نشریه آتلانتیک را با اشتیاق تمام می خواندم و در این نشریه مقاله ای نوشته شده بود و من با خواندن آن به خود گفتم، واقعاً اینطور فکر می کنید؟. زمانی که اسم ماست مالی به میان می آید من به یاد چاک کانرز در نقش جرونیمو می افتم.
ببینید نسخه های بسیار متفاوت تری از این نیز وجود دارد و من سعی می کنم به این موضوع حساس باشم. اما پدرو پاسکال با من تماس گرفت و گفت: می دانی که همه ما در مورد ماست مالی کردن گناهکار هستیم. ما همه می دانیم که هنگامی که هیولاها به دیوار حمله کردند تنها چینی ها بودند که از آن محافظت کردند.

۵- متهم شدن به بی تفاوتی در برابر بی حرمتی های جنسی

در طول یک برنامه تلویزیونی در دسامبر ۲۰۱۷، دیمون در مورد هشتگ توییتری که قربانیان بدرفتاری های جنسی در هالیوود رخ داده بود و زنان و مردانی که اعلام کرده بودند در هالیوود به آن ها تعرض شده است سخن گفته و در سخنانی به قربانیان و کسانی که دیگران را متهم به بدرفتاری و تعرض کرده بودند تاخت. وی در این باره چنین گفت:” به نظرم ما در یک نقطه عطف بزرگ قرار داریم و بر این باورم که این بسیار عالی است. فکر می کنم که فوق العاده است که زنان این توانایی را در خود می بینند که داستان های ناخوشایندشان را بازگو کنند و این موضوع کاملاً ضروری است. من باور می کنم که رفتارهای متفاوت و متنوعی وجود دارد… اما بین دست زدن به پشت یک نفر تا تجاوز یا دست کشیدن به بدن یک کودک برای لذت جنسی تفاوت وجود دارد.
هر دوی این رفتارها باید مورد نکوهش قرار گرفته و از بین بروند، بدون هیچ سوالی. اما نباید آن ها را یکی دانست. همه مورد بدرفتاری قرار نگرفته اند. مردان و زنان فوق العاده بسیاری در صنعت فیلمسازی وجود دارند، افراد بسیار فوق العاده ای… و این سیب های ترسناک و گندیده اکنون در حال جدا شدن هستند و این یک پیشرفت است. اما باز وقتی به صحبت در مورد رشد و توسعه خودمان به عنوان انسان باز می گردیم باید به نقطه ای برسیم که به افراد انتهای این طیف رفتاری نگاه کرده و بگوییم: بیایید با این موضوع با کمی تفکر و گفتگو و آشتی جویی مواجه شویم و بیایید همه با هم رشد کنیم و به راه خود ادامه دهیم. و تنها در این صورت است که به پیشرفت واقعی دست پیدا کرده ایم”.

۶- دفاع از لوییس سی کی از متهمان آزارهای جنسی

مت دیمون پس از آن که ظاهراً از لوییس سی کی، از کمدین های مشهوری که خود به بدرفتاری های جنسی اعتراف کرده بود، حمایت کرد مورد انتقاد شدید قرار گرفت. در واقع مت دیمون سخنانی که این کمدین در یکی از رسانه های اجتماعی به عنوان اعتراف و عذرخواهی از بدرفتاری های خود منتشر کرده بود را مورد تایید قرار داده بود. مت دیمون در یک برنامه زنده در این باره چنین گفت:” در مورد قضیه لوییس سی کی، من همه جزییات را نمی دانم. در مورد این قضیه خیلی وارد جزییات نمی شوم اما من عذرخواهی او را دیدم که نظرم را جلب کرد. وقتی که او می آید و می گوید که من این کار را کرده ام. من این کارها را کرده ام و این زنان همه واقعیت را می گویند، من با خودم فکر کردم که این نشان می دهد این شخص کسی است که می توانیم با او کنار بیاییم. مگر قرار است چه کار دیگری بکنی؟”.

۷- دفاع از آل فرانکن یکی دیگر از متهمان آزارهای جنسی

وی در همان برنامه زنده از آل فراکلین، سناتور دموکرات نیز طرفداری کرده و اعلام کرد که ترجیح می داده وی در برابر کمیته اخلاقی حاضر می شده تا او را مجبور به استعفا می کرده اند زیرا اتهامات جنسی این سناتور از نظر او به فاحشی و زشتی اتهامات و رفتارهای هاروی واینستاین نبوده است. وی در این باره چنین گفت:” وقتی که می بینید آل فرانکلین در حالی که دستش را روی لباس آن زن گذاشته و در حالی که به دوربین نگاه می کند در حال عکس گرفتن است… این موضوع یک جوک وحشتناک است و اصلاً هم خنده دار نیست.
این کار اشتباه است و او نباید این کار را می کرد. اما وقتی در مورد هاروی [واینستاین] صحبت می کنید و اتهاماتی که به او زده شده هیچ تصویری از آن وجود ندارد. ما می دانیم که او نیت های خوبی نداشته است. هیچ شاهدی وجود ندارد، هیچ تصویری وجود ندارد، هیچ لاف زنی وجود ندارد. این اتفاقات در خفا رخ داده است زیرا این کارها جنایت آمیز بوده و او خود این را به خوبی می دانسته است. از این رو این دو به یک مقوله واحد مربوط نیستند”.

۸- دروغگو خواندن اتهام زنندگان به بن و کیسی افلک

مت دیمون در همان برنامه زنده تلویزیونی جنجالی گفت که برخی از دوستان او به بدرفتاری های جنسی متهم شده و او واقعیت ماجرا را می داند و ظاهراً ادعا کرد که بسیار بهتر و بیشتر از کسانی که این دوستان را متهم کرده اند از واقعیت آگاه است. وقتی که مجری برنامه از او پرسید که آیا با اشخاصی که متهم به آزار جنسی شده اند کار می کند وی با کمی درنگ و دستپاچگی گفت:” بستگی دارد که این اتهام چه باشد. بستگی به این دارد که چه اتفاقی رخ می دهد. اگر دوست من باشد من همیشه با آن ها صحبت می کنم. اگر دوست من باشد بدون شک من از واقعیت ماجرا خبر خواهم داشت. اگر یک همکار باشد… نمی دانم…. به نظرم به موقعیت و اتهام و میزان باورپذیری آن برای من دارد”.
دیمون در این مصاحبه هیچ گاه به افلک ها اشاره ای نکرد اما رسانه ها و تماشاگران خیلی زود به این نکته اشاره کردند که دیمون با این دو برادر دوستی نزدیکی دارد، دو برادری که هر دو به آزار جنسی متهم شده اند و یکی از آن ها متهم شده که بی خبر وارد رختخواب یک زن شده و در حالی که او خواب بوده به بدن او دست زده است. بن افلک قبلاً از این که با هیلاری برتون رفتار بدی داشته عذرخواهی کرده بود اما قبلاً نیز در مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۴ به داشتن تماس نامناسب با زنان حاضر در این مراسم متهم شده بود.

۹- وی ادعا کرده که از رفتارهای سخیف هاروی واینستاین بی اطلاع بوده است

در اکتبر ۲۰۱۷، در مصاحبه ای با نشریه ددلاین، مت دیمون چنین گفت:” من فکر می کنم که بازیگران زیادی حاضر شده و گفته اند و همه دارند می گویند: ما همه می دانستیم. این واقعیت ندارد. این نوع از شکارها در پشت درهای بسته رخ می دهد و دور از چشم عموم. اگر مراسمی وجود داشته و من نیز حضور داشته و هاروی چنین رفتارهایی داشته است و من توجه نشده ام باید بگویم عمیقاً متاسفم زیرا اگر می دانستم مانع او می شدم. از این رو از این به بعد چشم هایم را بازتر می کنم، بازتر از همیشه تا چنین رفتارهایی را متوجه شوم زیرا ما همه می دانیم که چنین اتفاقاتی رخ می دهد. من برای این زنان شدیداً احساس تاسف می کنم و این بسیار جای خوشحالی است که آن ها چنین شجاعت مثال زدنی داشته و اکنون در برابر این رفتارها ایستاده اند”. اما در کمال ناباوری دو هفته بعد از این سخنان در برنامه ای دیگر ادعا کرد که قبلاً شنیده بود که واینستاین با گوینث پالترو رفتار نامناسبی داشته است.
پالترو ادعا کرده بود که واینستاین پیشنهاد برقراری رابطه جنسی به وی داده و به دروغ از رابطه خود با پالترو به دیگر بازیگران گفته است. مت دیمون در این باره چنین گفت:” من می دانستم که او انسان زنباره ای است. می دانید به نظر من کسی دوست ندارد با چنین فردی ازدواج کند. اما این موضوع حقیقتاً به من ربطی ندارد چون من طرف او نیستم. اما این سطح از شکارگری جنسی چیزی نبود که من از آن اطلاع داشته باشم. مطلقاً از آن بی اطلاع بودم. من هیچگاه با پالترو در این مورد صحبت نکردم. بن این موضوع را به من گفت. اما می دانم که آن ها به یک توافق رسیده بودند و پالترو این موضوع را مدیریت کرد و به نظر من واینستاین همیشه با او رفتار محترمانه ای داشت”.

۱۰- نقش او در جدایی بن افلک از جنیفر گارنر

 دیمون به وضوح در مورد مسایل زیادی سخن می گوید؛ از جمله زندگی شخصی دوستش بن افلک و تنها به متهم کردن جنیفر لوپز نیز بسنده نکرده است. شایعاتی وجود دارد که او را در جدایی بن افلک و جنیفر گارنر نیز مقصر می داند زیرا همواره نشان می داد که از گارنر خوشش نمی آید. برخی رسانه ها ادعا کرده بودند که دیمون در هنگام جدایی افلک و گارنر به دوست خود کمک کرده و این موضوع از نظر گارنر نقش زیادی در دور شدن او و افلک از هم داشته است. بر اساس این ادعاها مت دیمون به افلک القا کرده بود که رابطه اش با گارنر بیش از حد عصبی است و وی با زن دیگری بسیار خوشبخت تر خواهد بود و گارنر نیز حس می کرد که افلک و دوستانش او را محاصره کرده اند.
[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *