همه چیز درباره دواین جانسون ستاره عضلانی هالیوود

[ad id='39844']

[quote]قرار بود نقش ویلی ونکا در فیلم « چارلی و کارخانه شکلات سازی » را به او بدهند !
در یک مصاحبه گفته بود که دیگر دوست ندارد کسی او را ” صخره ” صدا کند چراکه او دیگر در دنیای کشتی کج نیست و الان یک بازیگر است.[/quote]

بیوگرافی دواین جانسون

دواین جانسون در ۲ می سال ۱۹۷۲ در شهر هاوارد در ایالت کالیفرنیا چشم بر جهان گشود. دواین در کودکی به دلیل اینکه پدرش یک کشتی کج کار حرفه ای بود و می بایست به نقاط مختلف کشور سفر می کرد،سفرهای متعددی را به نقاط مختلف کشور تجربه کرد و از نزدیک با دنیای کشتی گیران آشنا شد. بدن ورزیده دواین در دوران نوجوانی سبب شد تا او ورزش راگبی را دنبال کند و حتی کمک هزینه تحصیلی نیز از دانشگاه میامی دریافت کند.
دواین با این کمک هزینه خیلی زود توانست خودش را در لیگ معتبر راگبی مطرح کند اما مصدومیت های متعدد، رفته رفته سبب شد تا او از دنیای راگبی فاصله بگیرد و اینبار به سراغ حرفه پدرش ، یعنی کشتی کج برود. ورود دواین به دنیای کشتی کج نیز به مانند دنیای راگبی، با موفقیت های زیادی همراه بود. وی توانست در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یکی از محبوب ترین ورزشکاران این رشته شود و نام مستعار ” صخره ” ( The Rock ) را برای خود انتخاب کند.
محبوبیت روزافزون دواین جانسون در دنیای کشتی کج سبب شد تا وی در سال ۲۰۰۱ برای حضور در فیلم « بازگشت مومیایی » دعوت به همکاری شود و او نیز مشتاقانه این حضور را پذیرفت و بطور رسمی وارد عرصه سینما شد. موفقیت جانسون در نقش کوتاهش در فیلم « بازگشت مومیایی » سبب شد تا تهیه کنندگان در سال ۲۰۰۲ فیلمی با عنوان « عقرب شاه » را بسازند که دواین جانسون اینبار در نقش اصلی آن حضور داشته باشد و همینطور هم شد. جانسون حالا پس از بیش از یک دهه حضور در عرصه سینما به بازیگر قابل اعتمادی برای تماشاگران تبدیل شده است.

 
نکاتی کوتاه:

دخترش سیمونه آلکساندرا جانسون نام دارد که در سال ۲۰۰۱ متولد شد.
همسرش را اولین بار زمانی که ۲۲ ساله بود ، ملاقات کرد.
با اینکه سالها بود با همسر سابقش دنی گارسیا رابطه داشت ، اما فقط در مدت زمان کوتاهی قبل از ازدواجشان ، با خانواده دنی ملاقات کرد.
یک روز بعد از تولد ۲۵ سالگی اش ازدواج کرد.
دریافت مبلغ ۵٫۵ میلیون دلار دستمزد بابت حضور در فیلم « عقرب شاه » ، در کتابهای رکورد گینس به عنوان بالاترین دستمزد برای اولین حضور محسوب می شود.
امتیاز اسم ” صخره – The Rock ” را بطور کامل به نام خود ثبت کرد. این نام قبلا در اختیار WWE قرار داشت.
رگی آفریقایی، کانادایی و سامونی دارد.
پدرش راکی جانسون و مادرش آتا جانسون نام دارند.
یکی از دوستان صمیمی ماکیل کلارک دونکان است.
پسرخاله اش به نام تانوی ریید ، بدلکار اغلب فیلمهایش است.
به خاطر بازی در فیلم « Doom » کاندید دریافت زرشک طلایی بدترین بازیگر شده است.
تا سال ۲۰۰۸ ، تنها دو فیلم از دواین جانسون با نامهای « Doom » و « Southland Tales » با درجه نمایشی R ( افراد بالای ۱۷ سال حق تماشای فیلم را دارند ) اکران شده بود. تمام فیلمهای دیگر وی با درجه نمایش PG-13 ( افراد بالای ۱۳ سال اجازه نمایش فیلم را دارند ) اکران شده بوندد.
قرار بود نقش ویلی ونکا در فیلم « چارلی و کارخانه شکلات سازی » را به او بدهند !
در یک مصاحبه گفته بود که دیگر دوست ندارد کسی او را ” صخره ” صدا کند چراکه او دیگر در دنیای کشتی کج نیست و الان یک بازیگر است.
نه تنها پدرش در ورزش کشتی کج حضور داشت، بلکه پدربزرگش، ۳ تن از عموهایش و ۶ نفر از فامیل های نزدیکش نیز کشتی کج کار هستند!

از عنکبوت می ترسد!

اعتقاد دارد که « Doom » یک اقتباس کاملا شکست خورده بود و طرفداران بازی مذکور، با دیدن فیلم آسیب زیادی دیدند.

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *