روحانی در بهمن ماه استعفا می دهد

[ad id='39844']
[quote]روزنامه اعتماد در گزارشی به سخنرانی حجت الاسلام عبادی امام جمعه بیرجند پرداخت و نوشت: دیدار نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با «بسیجیان بیرجند» است. سیدعلیرضا عابدی، نماینده ولی‌فقیه با یک کتاب به تحلیل رویدادهای اخیر مملکت و فراتر از آن پیش‌گویی رویدادهای آتی ایران پرداخته است[/quote]

 

با افزایش قیمت بنزین بدون اطلاع قبلی و زمینه‌سازی در جامعه، به یک‌باره بامداد بیست و چهارم برج، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی خبر از افزایش ۳ برابری قیمت بنزین آزاد و اختصاص ۶۰ لیتر بنزین هزار و ۵۰۰ تومانی به مالکان خودروهای شخصی داد. خبری که بازخوردهای بسیاری داشت ولی درنهایت شهرها و شهرستان‌های مختلف ایران را به صحنه اعتراض و اغتشاش تبدیل کرد. تحلیل‌های نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی نیز دقیقا به همین موارد اشاره دارد. تحلیل‌هایی که بیست و نهم آبان‌ماه بیان شده ولی حالا بازخوردهای مجازی بسیاری به همراه داشته است.

کتابی زرد رنگ به دست دارد و با عینکی که روی بینی‌اش گذاشته از شلوغی‌های اخیر ایران و روزهای پیش‌رو می‌گوید. «کتاب برای دی‌ماه خذلان دشمنان و بهت منافقان را پیش‌بینی کرده است». «خذلان» را دهخدا در لغت‌نامه «بی‌بهرگی» تعریف کرده و شاید از همین رو عبادی در ادامه اظهاراتش تاکید می‌کند که «منتظر باشید که چگونه در این فتنه، نتیجه نهایی یک بصیرت جدیدی خواهد بود که درنتیجه آن، آنهایی که در کشور چرت می‌زنند و خوابند و خواب می‌بینند هم از خواب بیدار شوند.» اینها را می‌گوید و دوباره نگاهش را به کتاب زردرنگ دستش خیره می‌کند. کتابی نوشته «شیخ عباس مصباح‌زاده کرمانی». نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی براساس این کتاب از روزگار ایران حدود یک‌ماه بعد از نخستین ماه زمستان می‌گوید.

او بهمن را ماه «پرده دری» در ایران توصیف کرده و تاکید می‌کند که «بهمن ماه، ماه کشف استار است. جریانات امروز یک لایه ظاهری دارد که در خیابان‌ها مشخص است ولی لایه پنهانی نیز وجود دارد. استار به معنی نمایش پشت‌پرده است که در آن چه خبر بوده که این فتنه‌ها ایجاد شده و حالا هرکس می‌گوید، که بود که بود، من نبودم!» او در ادامه درباره نتیجه این افشاگری می‌گوید: «کشف توطئه کفار و استار و عزل برخی اربابان مناسب اتفاق می‌افتد یعنی کسانی که دارای مقام و منصبی هستند، در این کتاب خبر می‌دهد که در بهمن ماه بعد از آنکه پشت پرده‌ها ظاهر می‌شود، تاریخ مصرف‌شان تمام خواهد شد».

می‌توان به این نتیجه رسید که احتمالاً «ارباب مناسب» مدنظر او که در بهمن‌ماه با «ظاهر شدن پشت‌پرده‌ها» عزل شده و «تاریخ مصرفش تمام می‌شود»، رییس‌جمهوری است.

در این میان پرسش اینجاست که کتاب زرد رنگی که این امام جمعه به دست گرفته و با استناد به آن از کنار رفتن «ارباب مناسب» سخن می‌گوید، چیست؟ این کتاب که این روزها با قیمت ۷ هزار تومان به فراوانی در شهرهای مذهبی ایران به‌ویژه قم در دسترس است، «تقویم سالانه» نام دارد که همانطور که گفته شد نوشته «عباس مصباح‌زاده کرمانی است.» عبادی خود نگارنده این کتاب را «ریاضی‌دان و منجم مومن و متدین» معرفی کرد که «در دوران طاغوت هیچگاه چاپلوسی آنها را نمی‌کرد و کتابش با حضرت مهدی (عج) پیوند داشت.» او میزان آشنایی خود با این کتاب را ۴۰ سال عنوان کرده و تاکید می‌کند که «مصباح‌زاده در هر ورقی از کتاب ارادت خود را به حضرت مهدی (عج) نشان می‌دهد و در خصوص آذرماه ۹۸ نیز بعد از اخباری که می‌دهد، از بروز بعضی فتنه‌ها و گرفتاری خائنان و اعداء خبر می‌دهد.»

به‌رغم این توصیف‌ها پیگیری‌ها نشان داد که این کتاب نه‌تنها کتابی رایج میان حوزوی‌ها نیست؛ بلکه عملا در شرایط کنونی مورد استفاده نیز قرار نمی‌گیرد. کمااینکه «محمد تقی فاضل میبدی یزدی»، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم و استاد دانشکده مفید این استان در همین زمینه به «اعتماد» می‌گوید که «این کتاب نه‌تنها جزو منابع نیست؛ بلکه بیشتر در خانواده‌های سنتی کاربرد دارد. در روزگار قدیم عوام‌الناس مراجعه می‌کردند و افراد با استفاده از این کتاب می‌گفتند که فلان زمان برای ازدواج خوب است یا بد است.

این کتاب به هیچ عنوان رایج نیست بنابراین نمی‌توان به آن استناد کرد.» این استاد حوزه علمیه همچنین با انتقاد از بیان مطالبی علیه رییس‌جمهوری با استناد به این کتاب تاکید می‌کند: «اگر قرار باشد سرنوشت یک نظام را به این کتاب گره زد باید فاتحه آن نظام را خواند. براساس استخاره و کتاب مصباح‌زاده نمی‌توان نظام را اداره کرد. اداره کشور براساس اقداماتی تماما علمی صورت می‌گیرد و به عقیده من اداره کشور کاری نیست که بتوان آن را دینی دانست چراکه صددرصد علمی است»

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *