اولین واکنش ها به فیلم عقیده (Tenet) کریستوفر نولان

[ad id='39844']

[quote]همزمان با انتشار سه تصویر باکیفیت تازه از فیلم جدید کریستوفر نولان، مدت‌زمان رسمی اولین تریلر آن هم اعلام شد و سینماروها به توصیف احساسات خود پس از تماشای پیش‌نمایش اختصاصی آن در سینماهای IMAX پرداختند.[/quote]

TENƎꓕ که به‌گفته‌ی شرکت برادران وارنر یک فیلم اکشن، رازآلود و حماسی خواهد بود، هنوز هیچ اطلاعات خاصی را درباره‌ی خود با مخاطبان به اشتراک نگذاشته است. پرخرج‌ترین فیلم اورجینال کریستوفر نولان تا به امروز که در تاریخ ۱۷ جولای سال ۲۰۲۰ به‌روی پرده‌های نقره‌ای خواهد رفت، پروسه‌ی فیلم‌برداری واقعا طولانی‌مدتی داشته است؛ شاید به این خاطر که فیلم Tenet هم مطابق گزارش‌های تاییدشده به سان فیلم‌های پیشین کارگردان مورد بحث از جلوه‌های ویژه‌ی کامپیوتری فقط در صورت وجود ضرورت مطلق استفاده می‌کند. دو مورد از جملات تبلیغاتی فیلم «تنت» مواردی نیستند جز «زمان از راه رسیدن پروتاگونیست جدیدی شده است» و «زمانه‌ی نوع تازه‌ای از مأموریت‌ها فرا رسیده است» و مطابق نظر مجله‌ی توتال فیلم، این پروتاگونیست جدید نیز همان شخصیت اجراشده توسط جان دیوید واشنگتن در ساخته‌ی تازه‌ی کریس نولان خواهد بود. شخصیتی که در تصویر زیر همراه‌با شخصیت اجراشده توسط رابرت پتینسون دیده می‌شود.

همچنین در تصویر دیگر منتشرشده از فیلم هم می‌توان کاراکتر بازی‌شده توسط الیزابت دبیکی و جان دیوید واشنگتن را سوار یک قایق دید. غالب بازیگران دیگر فیلم همچون کلمنس پوئسی و آرون تایلر-جانسون که Tenet را فیلمی آماده برای گسترش دادن حد و مرزها می‌داند هم مثل سه نقش‌آفرین اصلی آن به هیچ عنوان تا پیش از این تجربه‌ی همکاری با کریستوفر نولان را نداشته‌اند. البته که کنت برانا  و مایکل کین از این نظر استثناهای فهرست بازیگران اثر هستند.

مردم هم طی ساعات اخیر فرصت رویارویی با پیش‌نمایش حدودا شش دقیقه‌ای و اختصاصی آن در سالن‌های پخش فیلم با کیفیت آی‌مکس را داشته‌اند. پیش‌نمایشی که تا چند ماه بعد از اکران خود فیلم هم در اینترنت پخش نمی‌شود و مردم مثل پیش‌نمایش‌های آی‌مکس اختصاصی دیگر نولان برای تماشای آن باید به سینما بروند. اما ظاهرا دسته‌ای از بینندگان پیش‌نمایش اختصاصی این فیلم که با جاسوسی‌های بین‌المللی و نظریه‌ی کوآنتومی فضا-زمان ارتباط دارد، مشغول صحبت راجع به آن در اینترنت شده‌اند و واکنش‌هایی به‌شدت مثبت راجع به محصول مورد بحث را با دیگران به اشتراک گذاشتند.

بسیاری از این واکنش‌ها به تنش‌زا بودن موسیقی متن اثر و جذاب بودن پیش‌نمایش در عین متفاوت بودن آن با اکثر آثار دیگر نولان اشاره می‌کنند و برخی هم تماشای این شش دقیقه را بهترین اتفاق افتاده در طول اکران چند ساعته‌ی «جنگ ستارگان» جدید خواندند. یکی از نکات مشترک دیگر بین این واکنش‌ها هم چیزی نیست جز آن که عده‌ای می‌گویند ترکیب حرکات دوربین با موسیقی متن اثر در طول پیش‌نمایش اختصاصی بدن‌شان را به لرزه انداخته است. حالا باید صبر کرد و دید که آیا تریلرِ طبیعتا کوتاه‌تر و عمومی فیلم هم که فردا در اینترنت پخش می‌شود، می‌تواند چنین واکنش‌های مثبتی را از سوی تماشاگران دریافت کند؟

[ad id='39844']

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *